شناسه خبر : 33124 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: محمدتقی مصباح‌یزدی، رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، گفت: اگر شبانه‌روز به خاطر شکر نعمت رهبری امام خامنه‌ای، سر به سجده بگذاریم، جا دارد؛ آن‌ هم در زمانی که در پیشرفته‌ترین کشور دنیا نصف مردم دنبال محاکمه رهبرشان می‌باشند و به استیضاح او قانع نمی‌شوند و از حضرت مسیح (ع) نابودی او را می‌خواهند و مسخره‌اش می‌کنند.

ایسنا: علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹، از تصویب کلیات این لایحه در جلسه کمیسیون تلفیق خبر داد.

تسنیم: فرمانده مرزبانی کشور با اعلام خبر سلامتی سه سرباز ربوده‌شده ایرانی در خاک پاکستان گفت: سه سرباز ربوده‌شده ایرانی به خاک پاکستان به زودی آزاد می‌شوند.

ایرنا: احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، گفت:‌ بررسی شکایات و صلاحیت‌ها آن هم در زمان کوتاه، اقدامی به شدت طاقت‌فرساست که البته شورای نگهبان با دقت مشغول انجام آن است.

ایلنا: علی مطهری، نماینده مجلس، گفت: هیات‌رئیسه می‌گوید مقام رهبری با استیضاح وزیر کشور به خاطر در پیش بودن انتخابات مخالف‌اند، لذا اعلام وصول آن را به بعد از انتخابات موکول می‌کنیم.

ایسنا: سخنگوی دولت، گفت: هدف این است که به نقطه‌ای برسیم که دولت آمریکا اگر برای مذاکره با ایران و رفع تحریم‌های غیرانسانی‌اش پیش‌قدم نشود بیشتر زیان ببیند.

خانه ملت: حسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به حضور سردار نقدی در نشست این کمیسیون گفت:  معاون هماهنگ‌کننده سپاه ضمن تشریح ماموریت‌های سپاه و بسیج درخواست افزایش اعتبارات با لحاظ تورم و برنامه‌های آتی را داشت.

ایسنا: یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، با اشاره به عدم تبعیت برخی مسوولان از هدایت‌های رهبر انقلاب در حوزه اقتصادی خاطرنشان کرد: من به عنوان یک پاسدار قدیمی به یاد دارم آن دولتمردانی که با امام و مقام معظم رهبری همراهی کردند، عاقبت بخیر شدند و آنهایی که همراهی نکردند، دچار سوء‌عاقبت شدند.

ایرنا: حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، گفت: آثار و تبعات مثبت مساله شفاف شدن هزینه‌هایی که هر کاندیدای انتخابات مجلس می‌تواند داشته باشد، می‌تواند منجر به تشکیل مجلس مقتدر و منسجم شود.

خبرآنلاین: اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: مردم در این ۴۰ سال دریافته‌اند که خطوط لیبرالی، چپ، افراطی، محافظه‌کار و آنها که به فکر جیب خود، بستگان و جناح خود هستند، برای مردم کاری نکرده و نمی‌کنند.

فارس: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، در توصیه به وزارت کشور گفت: رعایت قانون و حفظ بی‌طرفی دولت، حضور حداکثری مردم را (در انتخابات) تضمین خواهد کرد.

دراین پرونده بخوانید ...