شناسه خبر : 28847 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

اخراج هاشمی‌ها از دانشگاه آزاد

اعتماد به نقل از فاطمه هاشمی نوشت: هفته گذشته فردی از دانشگاه آزاد با من تماس گرفت و خود را کارمند معاونت آموزشی دانشگاه معرفی کرد و گفت دسترسی شما از روی سایت برداشته شده و دیگر حق ورود به دانشگاه را ندارید. از تماس‌گیرنده پرسیدم منظور شما چیست و ایشان پاسخ داد یعنی دیگر برای آموزش به دانشگاه مراجعه نفرمایید. گفتم منظورتان این است اخراج شده‌ام؟ این فرد به جای پاسخ به سوال من خندید! وقتی دلیل این اخراج را جویا شدم به من گفتند این موضوع از بالا ابلاغ شده و از مسوول آموزش خواسته‌اند تا اسم من را از روی سایت دانشگاه حذف کنند. فائزه هاشمی هم اعلام کرد از دانشگاه آزاد اخراج شده.

نشست فیضیه، نقطه عطف بود

حوزه به نقل از رحیم‌ پورازغدی نوشت: نشست فیضیه قم در مردادماه 97، یک نقطه عطف دیگر با حضور هزاران طلبه در دفاع از عدالت اقتصادی و مبارزه با فساد بود و ان‌شاءالله آثار خود را در آینده خواهد داشت. فیضیه از خرداد 42 تا امروز، نماد انقلاب اسلامی و خط امام خمینی است. این نهضت ادامه خواهد یافت. رحیم پورازغدی در پایان گفت: لُب پیام فیضیه، ضرورت اجرای وصیتنامه امام خمینی است. حوزه مشهد و قم، جلوداران این نهضت خواهند بود. متاسفانه بخشی از اتفاقاتی که در عرصه اقتصادی مانند موسسات مالی اعتباری، کلاهبرداری‌ها و فساد مالی روی داد، به لحاظ عملی، محصول ناکارآمدی دولت و به لحاظ نظری، حاصل کم‌توجهی به فقه حکومتی بود.

به جای ورزشگاه، اهواز را رصد می‌کردید

ایلنا به نقل از حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نوشت: یکی از مسوولان با افتخار گفت که ۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی تهران نصب شده است تا دخترهای پسرنما را هنگام ورود به ورزشگاه بازداشت کنند. زمانی که با حسرت و اندوه مشغول بررسی جنایت تروریستی اهواز بودم به این فکر می‌کردم که حتی اگر یکی از آن دوربین‌ها فضای پشت جایگاه رژه در اهواز را پوشش می‌داد این‌گونه قلب ایران به درد نمی‌آمد. مراقب باشیم راه را به انحراف نرویم. مشکل کشور نه تحریم خارجی و نه کمبود بودجه داخلی است. مشکل غفلت از راهبرد جنگ سردی است که دشمنان علیه کشورمان طراحی کرده‌اند.

ادعای عجیب کریمی‌قدوسی

ایران با نقل توییتی از جواد کریمی قدوسی نوشت: «محمد خاتمی یکی از مهره‌های برجسته فتنه ۸۸، در آن ایام جهت جلب حمایت سعودی برای نامزدی میرحسین به ریاض می‌رود و با ملک‌عبدالله دیدار می‌کند. در آن جلسه عبدالله خطاب به خاتمی می‌گوید: چرا ایران در منطقه و کشورهای عربی فعال است، می‌خواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ خاتمی در پاسخ می‌گوید: اعلی‌حضرتا، در صورت رای آوردن ما، از هرکجا که امر بفرمایید خارج می‌شویم.» گویا برای کریمی قدوسی طرح برخی ادعاها اصلاً نیاز به سند و مدرک ندارد. حسام‌الدین آشنا از او خواسته لطفاً مستندات غیرکیهانی خود را ارائه فرمایید. علیرضا رحیمی نماینده تهران هم نوشت: دروغ و شائبه‌سازی هم اعتیاد می‌آورد.

دراین پرونده بخوانید ...