شناسه خبر : 33206 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایرنا: حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت، از مثبت شدن تراز تجاری کشور خبر داد و بیان کرد: در ۹ ماه ابتدایی سال جاری 9 /31 میلیارد دلار صادرات و 8 /31 میلیارد دلار واردات داشتیم.

ایسنا: علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن، گفت: بر اساس طرح اعطای تسهیلات بلاعوض به مستضعفان برای ساخت مساکن روستایی به ازای هر فرد برای ساخت واحدها ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۴۰ میلیون تومان نیز سهم مسکن روستایی از طرف بنیاد مسکن تعلق می‌گیرد.

ایسنا: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ستاد هماهنگی و راهبری احداث واحدهای مسکونی برای گروه‌های کم‌درآمد تشکیل شده و مقرر است کمیته اجرایی آن نیز شکل بگیرد، به نحوی که احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در برنامه نهادهای حمایتی قرار بگیرد.

فارس: به واسطه مشارکت اندک زنان در نیروی کار (1 /16 درصد در سال ۱۳۹۷)، نرخ مشارکت کل نیروی کار در ایران پایین آمده است.

ایرنا: بعد از سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، آمار مصرف این سوخت در تهران کاهشی ۱۱درصدی داشته است. میانگین مصرف بنزین تهرانی‌ها در دی‌ماه امسال روزانه 8 /14 میلیون لیتر بوده که این رقم برای سال گذشته عدد 6 /16 میلیون لیتر را نشان می‌دهد.

ایرنا: وزارت اقتصاد با صدور اطلاعیه‌ای ادعای ارسال پیام رئیس‌جمهوری از طریق فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تعویق رای‌گیری در خصوص لوایح دوگانه FATF را رد کرد.

ایرنا: شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسه‌های انتفاعی وابسته به دولت در سال ۹۸ معادل پنج هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کنند که در سال آتی به پنج هزار و ۷۸۸ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

تسنیم: سخنگوی صنعت برق گفت: تعرفه برق از اول فروردین سال آینده به میزان هفت درصد برای همه مشترکان و 16 درصد دیگر علاوه بر آن هفت درصد، برای مشترکان پرمصرف افزایش می‌یابد.

خبرآنلاین: معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه ماهانه این سازمان ۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۸۵ درصد آن از محل وصول حق بیمه‌ها تامین می‌شود.

مهر: سخنگوی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همه مشمولان به صورت یکجا، کمک معیشتی را دریافت می‌کنند، گفت: برای خانوارهای جدید در مجموع ۱۱۰ میلیارد تومان واریز خواهد شد.

خبرآنلاین: بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سهمیه بنزین خودروهای سواری معلولان و جانبازان به‌جای ۶۰ لیتر، به ۱۰۰ لیتر افزایش پیدا کرد.

دراین پرونده بخوانید ...