شناسه خبر : 28296 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا به رد درخواستش برای مذاکره با ایران از سوی مقامات در تهران واکنش نشان داد و گفت: برای من مهم نیست که آیا آنها با من دیدار می‌کنند یا نه.

ایرنا: حسن روحانی طی حکمی عبدالرضا رحمانی‌فضلی را به عنوان نماینده خود در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب کرد.

ایسنا: غلامعلی حداد‌عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به تحریک مردم ایران به بهانه سهم‌خواهی از دریای خزر از سوی سلطنت‌طلبان گفت: «رضا پهلوی و سلطنت‌طلبان بعد از توافق اخیر خزر می‌خواهند مردم را تحریک کنند. بهتر است ایشان درباره بخش‌هایی از ایران، مانند بحرین که در زمان پدر و پدربزرگش از ایران جدا شد، توضیح دهند.»

ایرنا: طرح استیضاح وزیران آموزش و پرورش و کشور این هفته در کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و شوراها و امور داخلی مجلس بررسی می‌شود.

انتخاب: برخی منابع مطلع می‌گویند، احتمالاً واعظی معاون اجرایی می‌شود و دفتر رئیس‌جمهور نیز ذیل نظر او و این معاونت فعالیت خواهد کرد. برخی دیگر نیز پیشنهاد تشکیل معاونت سیاسی رئیس‌جمهور را به روحانی داده‌اند تا واعظی ضمن به عهده گرفتن این مقام، دفتر رئیس‌جمهور را نیز ذیل این معاونت انتقال دهد.

فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام شیخ محمد قمی را به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی منصوب کردند.

میزان: امیر‌سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع گفت: ایران هیچ‌گاه به هیچ کشوری تجاوز نکرده، اما اگر کسی بخواهد امنیت ما را تهدید کند پاسخ قاطعی دریافت می‌کند. این توان را داریم که همه نیازهای خود را برطرف کنیم. البته این به‌معنای استفاده نکردن از تجربیات و بازارهای دیگر نیست.

ایسنا: علی لاریجانی، رئیس مجلس در واکنش به تذکر نمایندگان در مورد اجلاس اخیر کشورهای حاشیه دریای خزر با تاکید بر اینکه موافقت‌نامه کشورهای حاشیه خزر باید در مجلس تصویب شود، گفت: تا جایی که می‌دانم این موضوع مربوط به تحدید حدود نیست بلکه مربوط به شرایط نظامی و محیط زیست در دریای خزر است.

ایلنا: محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر فردی می‌گوید من می‌خواهم رئیس‌جمهور بشوم، واقعاً اشتباه فکر می‌کند. باید شرایط و فضا به گونه‌ای باشد که به آن فرد به زور بگویند آقا برو رئیس‌جمهور بشو و ما به غیر از شما فرد دیگری برای تصدی این مسوولیت نداریم.

خبرآنلاین: ماموران گمرک طی هفته گذشته از ۹ محموله ۳۱ نفر را از محموله‌های قیر، شیشه، حبوبات و روغن شناسایی و دستگیر کردند که تعداد کشفیات قاچاق انسان در امسال به ۱۳۹ مورد رسید.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها