شناسه خبر : 26423 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

فارس: مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: حمله رژیم صهیونیستی به سوریه بدون پاسخ نخواهد ماند.

ایسنا: سخنگوی دبیرکل اتحادیه عرب با تکرار ادعای حمایت موشکی ایران از انصارالله یمن، گفت: ایران یکی از محورهای نشست سران عرب خواهد بود.

تسنیم: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: اگر کشوری حماقتی انجام دهد و هواپیمایش نزدیک شود قطعاً اولین خط مقدم که پدافند هوایی است پاسخ کوبنده می‌دهد.

ایرنا: وزیر امور خارجه ایران در همایش تجاری ایران و اروگوئه از آمادگی وزارت نفت ایران برای بررسی درخواست‌های خرید نفت با قیمت توافقی خبر داد.

ایسنا: محسن هاشمی، در مورد شایعات منتشر‌شده مبنی بر دیدار وی با رهبر معظم انقلاب گفت: دیدار بنده با رهبر معظم انقلاب در سال گذشته در رابطه با آثار و خاطرات آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی صورت گرفته و ما نظرات و دیدگاه‌های ایشان را جویا شدیم.

ایلنا: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در مورد پرونده احمدی‌نژاد گفتم حکمتی است که در آینده نه‌چندان دور روشن می‌شود و گفتم اگر حکمت آن را بگویم حکمت نیست. در مدت این سه چهار سال هیچ‌وقت به یاد ندارم که گفته باشم به خاطر مصلحت به پرونده رسیدگی نشده است.

ایسنا: رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آیت‌الله قربانی، امام جمعه رشت به اصرار خودش از منصب نمایندگی ولی‌فقیه در گیلان و امامت جمعه رشت کناره‌گیری کرد.

خبرآنلاین: وزیر دفاع ایران در سفر اخیر خود به مسکو در مصاحبه با رسانه روسی راشاتودی با اشاره به گزافه‌گویی‌های اخیر محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان گفت: «رهبر جوان عربستان سعودی مانند بسیاری از رهبران پیش از خودش است که در دام توهم قدرت افتادند.»

مهر: دبیر شورای نگهبان گفت: مردم باید از دولت، وزرا و مسوولان طلبکاری کنند و بگویند چرا تولید خوابیده است، چرا این همه بیکاری وجود دارد؟ اگر سرمایه‌ها به کار بیفتد بیکاری هم برطرف می‌شود. کسانی هستند که می‌توانند جلوی قاچاق را بگیرند، اما به ایشان مجال داده نمی‌شود.

ایلنا: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تاکنون سه سوال از رئیس‌جمهوری به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شده که بسیاری از نمایندگان با توضیحات نمایندگان رئیس‌جمهور در خصوص دو سوال قانع شده‌اند و تنها یک سوال باقیمانده که در دو هفته آینده در جلسه مشترکی بررسی می‌شود.

تسنیم: مشاور فرمانده کل قوا گفت: نیروهای مسلح به‌عنوان جمعیت بزرگی در کشور هستند به همین خاطر دستورالعملی صادر شده تا هیچ کالای خارجی خریداری نشود و در صورت خرید بودجه آن پرداخت نمی‌شود.