شناسه خبر : 31645 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

«دلبر» باردار نیست

ایلنا نوشت: مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از گذشت حدود ۱۰۰ روز از انجام عملیات تلقیح مصنوعی روی «دلبر» (یکی از یوزهای ماده در پارک پردیسان) علائم ظاهری نشان می‌دهد که این یوزپلنگ بارور نشده است. شهاب‌الدین منتظمی گفت: عملیات تلقیح مصنوعی برای دلبر (یکی از یوزهای ماده در پارک پردیسان) در اواخر فروردین‌ماه به روش غیرتهاجمی (قرار دادن اسپرم در رحم یوز ماده بدون عمل جراحی) انجام شد و در تمام این مدت این یوزپلنگ تحت نظر دامپزشک قرار داشت.

پلیس را نباید مامور برخورد با بدحجابی کرد

اعتماد در مقاله‌ای به قلم عباس عبدی نوشت: اخیراً فیلم کوتاهی را دیدم از یک فرد چاقو یا قمه به دست که علیه پلیس عربده می‌کشید و سعی داشت پلیس را بترساند و به عقب براند. در زیر فیلم هم این پرسش را با تعریض به منتقدان سیاسی کشور طرح کرده بود که چه کسانی پلیس را به این روز انداختند که اوباش نیز برای آنان شاخ و شانه می‌کشند؟ واقعیت این است که پلیس باید مظهر اقتدار حکومت باشد. به همان اندازه که مردم عادی با دیدن پلیس احساس آرامش و امنیت می‌کنند، افراد مجرم باید از دیدن پلیس احساس ترس و نگرانی کنند. از این نظر و با قاطعیت می‌توان گفت پلیس را نباید مامور برخورد با بدحجابی کرد.

آمار طلاق، بزرگ‌تر از کنسرت است!

جمهوری اسلامی نوشت: مساله آمار طلاق، بزرگ‌تر از این است که کنسرت برگزار شود یا نشود. شاید خیلی‌ها این قبیل خبرها که خراسان رضوی بالاترین نرخ طلاق را دارد، به سادگی بخوانند و فراموش کنند اما متولیان امر قطعاً نباید به چنین رفتاری برسند بلکه از همین امروز باید به چاره برخیزند. آنچه اعلام می‌شود با همه بزرگی آمار و هولناکی رویداد، همه ماجرا نیست که ابعاد مختلف دارد این داستان تلخ و باید از مسوولان استان خراسان رضوی پرسید که چرا به اینجا رسیده‌ایم؟ اینجا که پایتخت معنوی کشور است، چرا باید گرفتار این شرایط باشد؟ چه کسانی سبک می‌گیرند که چنین پُر و پیمان و سنگین باید برداریم پیمانه لبریزشده را؟

خربزه یا مغز کاهو چه تفاوتی دارد؟

شهروند نوشت: هر روز باید با صحنه‌های تازه‌ای مواجه باشیم و بابت آن حرص بخوریم. اگرچه این صحنه‌ها در فضای مجازی با طعنه و شوخی همراه می‌شوند و خیلی‌ها با لذت بردن از آنها دلی از عزا درمی‌آورند، اما اگر شأن و احترام کشور را در نظر بگیریم، همه‌چیز به این سادگی نیست و نمی‌شود با خنده از کنار موضوعات گذشت. عکسی که از نماینده مردم میانه در مجلس در کنار ظریف منتشر شد، یکی از همین تصاویر بود که مطمئناً در آینده هم خواهد بود. تصویری که در آن فرمند کیسه‌ای در دست دارد که در نگاه اول به نظر می‌رسد قاچ‌های خربزه در آن است. دیروز آقای فرمند توضیح دادند که نخیر خربزه نیست و مغز کاهو است!

دراین پرونده بخوانید ...