شناسه خبر : 31644 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن اشاره به وجود حدود ۶۰ هزار معتاد متجاهر در کشور گفت: هشت تا ۱۰ هزار نفر از این معتادان بیماری‌هایی مانند زخم باز اچ‌آی‌وی یا هپاتیت دارند.

ایرنا: کارشناس معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال دو هزار و ۱۴۹ مجوز سقط درمانی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۷) با دو هزار و ۲۳۰ مجوز صادره ۳۶ درصد کاهش داشته است.

مهر: جزئیات حکم محمدهادی رضوی متهم پرونده بانک سرمایه اعلام شد. طبق حکم دادگاه، رضوی به تحمل ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. همچنین احسان دلاویز به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

فارس: بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی این سازمان، تعداد افراد تحت پوشش نسبت به دوره مشابه سال قبل، افزایش 43 /2درصدی را نشان می‌دهد. تا پایان اسفند سال گذشته، 43 میلیون و 411 هزار و 627 نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتند.

مهر: دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) گفت: به دلیل اینکه طرف عراقی هنوز آمادگی کامل برای بازگشایی مرز خسروی را ندارد، امکان دارد این مرز برای اربعین امسال بازگشایی نشود.

ایلنا: رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به شیوع 5 /12درصدی افسردگی در جامعه گفت: دوسوم این افراد افکار خودکشی دارند و ۱۵ درصد آنها اقدام به خودکشی می‌کنند، بنابراین پیشگیری و درمان این بیماری بسیار حائز اهمیت است.

ایرنا: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضایی، با حفظ سمت به عنوان رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه معرفی شد.

فارس: مدیرکل حیات‌وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه نگهداری میمون روزس به جهت خوی وحشی و بیماری‌های مشترک انسان و حیوان خطرناک است، گفت: کسانی که از روی ناآگاهی این حیوانات را خریده‌اند، تحویل مراکز رسمی نگهداری دهند.

مهر: پلیس راهور پایتخت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عبور و مرور دوچرخه‌سواران در خطوط ویژه ممنوع است.

فارس: سخنگوی نیروی انتظامی از بازداشت متعرضان به دوچرخه‌سوار آلمانی در کمتر از 12 ساعت خبر داد و گفت: کلاهبردار اروپایی که در شرق کشور در پوشش دامپروری از هموطنان اخاذی می‌کرد، دستگیر شد.

ایلنا: شهردار تهران با بیان اینکه رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت با پیشنهاد بنده در مورد طرح «مسکن استیجاری ارزان‌قیمت» موافقت کرد، گفت: شهرداری به‌عنوان بزرگ‌ترین اجاره‌دار در شهر، بیشترین ابزار را در این زمینه در دست دارد تا این طرح را به‌ صورت سریع اجرا کند.

دراین پرونده بخوانید ...