شناسه خبر : 30554 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: حاجی‌رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، از بازداشت یکی از پیمانکاران آزادراه تهران-شمال خبر داد. شاکرمی ۱۷ فروردین‌ماه گفته بود: اقدامات برخی از پیمانکاران آزادراه شمال سبب شده بود تا سیل به سمت یکی از روستاها برود.

میزان: رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده در سه نوبت برگزار خواهد شد.

ایسنا: فدراسیون بوکس با انتشار بیانیه‌ای از عدم دخالتش در فعالیت بوکسورهای دختر ایرانی خبر داد. صدف خادم روز شنبه و در شهر رویان فرانسه، در مبارزه‌ای که سه راند به طول انجامید مقابل بوکسور کشور میزبان به برتری رسید.

تسنیم: یک زن عضو گروهک تروریستی داعش با تیزبینی ماموران پلیس گذرنامه مرز بازرگان شناسایی و دستگیر شد.

ایسنا: مشاور رئیس سازمان نقشه‌برداری با بیان اینکه ایران از نظر تنوع حوادث در زمره پنج کشور اول جهان قرار دارد، گفت: از مجموع ۴۱ حادثه شناخته‌شده در جهان ۳۱ تا ۳۳ نوع آن در ایران سابقه وقوع دارد. ۸۶ درصد خاک ایران در مناطق زلزله‌خیز قرار دارد. در میان حوادث طبیعی اهمیت و تبعات ناشی از سیل بالاترین رتبه را در ایران دارد.

ایسنا: استاندار خوزستان با اشاره به آبگیری ۹۰ درصد از تالاب هورالعظیم گفت: حداقل ارتفاع آب در هورالعظیم ۵۰ سانتی‌متر است و هیچ محدودیتی برای ورود آب به تالاب نیست و دورتادور بسیاری از دکل‌های نفتی مستقر در هورالعظیم آب است. وی درباره بحث انتقال آب از خوزستان به دیگر استان‌ها گفت: بحثی از انتقال آب نیست. در خوزستان ظرفیت داریم تا سدهای بیشتری احداث شود تا آب بیشتری را در استان نگهداری و ذخیره کنیم.

تسنیم: مسعود کبیری، عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، با اشاره به افت ۳۰ نمره‌ای دانش‌آموزان ایران در مهارت علوم و خواندن گفت: یکی از کشورهایی هستیم که کمترین زمان آموزش در دوره ابتدایی را داریم. کودکان ایرانی در یک سال تحصیلی به طور متوسط در دوره ابتدایی 645 ساعت در مدرسه حضور دارند. در حالی که استاندارد یونسکو 1000 ساعت در 200 روز آموزشی است.

ایسنا: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۳ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور در هفت روز خبر داد و گفت: بیشترین حجم مواد مکشوفه تریاک بوده است که ۷۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

فارس: حسن یزدانی، دارنده مدال طلا کشتی آزاد المپیک، گفت: حدود دو سال است که هیچ حقوقی نداریم، فدراسیون هم نمی‌تواند با بودجه محدودی که دارد حقوق‌ها را پرداخت کند.

دراین پرونده بخوانید ...