شناسه خبر : 26750 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: اصغر خودکار، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست رشت، از برخورد با آتش‌زنندگان نیزارهای تالاب انزلی به ‌قصد توسعه کشاورزی در شهرستان رشت خبر داد.

ایلنا: مهدی نویدادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش آمادگی حقوقی و قانونی را برای ارائه هر یک از زبان‌های خارجی دارد، اما تقاضایی برای فراگیری و یادگیری وجود ندارد.

میزان: قاضی مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب استان تهران، در رابطه با اجرای حکم پرونده پستچی قلابی گفت: حکم فردی که تحت عنوان پستچی در ساعات خلوت روز به منازل افراد مراجعه کرده و خانم خانواده را مورد تجاوز قرار داده و بیش از ۴۰ مورد بود، توسط دادگاه صادر شد. حکم پس از طی کردن مراحل قانونی اجرا شد.

ایسنا: در شرایطی که خبر مرگ یک زن در کرمان به دلیل ابتلا به بیماری «تب کریمه کنگو» از سوی دانشگاه علوم پزشکی این استان تایید شد، رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد که اگر به گونه‌ای عمل کنیم که حتی یک مورد ذبح غیربهداشتی دام نداشته باشیم، مطمئناً خبری از «تب کریمه کنگو» هم نیست.

مهر: محمود قدبیگی، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مرکزی، گفت: وضعیت منابع آبی دشت خمین مطلوب نبوده و حجم کسری آب زیرزمینی این منطقه به بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب می‌رسد.

ایلنا: محمد کرم دورآبادی، مدیر روابط عمومی اورژانس کشور، درباره جزئیات مسمومیت عده‌ای از دانش‌آموزان پسر گفت: به گفته مسوولان دبیرستان یک کیسه پلاستیکی که حاوی مقداری قرص برنج بود، در حیاط هنرستان بوده که براثر ترکیب شدن با آب گاز برنج از آن متصاعد می‌شود. ۱۷ دانش‌آموز در این حادثه دچار مسمومیت شدند که به بیمارستان‌های لقمان و بهارلو منتقل شدند.

ایسنا: رضا اردکانیان، وزیر نیرو، گفت: حدود ۳۰۰ شهر کشور با جمعیت حدود ۱۷ میلیون نفر در تنش آبی هستند.

ایرنا: منصور فتحی، عضو هیات علمی گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: بی‌وفایی یکی از مهم‌ترین آسیب‌های خانواده است. آمار دقیقی از آن نداریم اما برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بیشترین قتل‌های خانوادگی با 30 درصد به دلیل رابطه نامشروع و سوءظن است.

ایلنا: دو برادر 25 و 26 ساله از اهالی یکی از روستاهای شهرستان نهاوند بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

ایلنا: مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، با اشاره به امدادرسانی به دو هزار و 450 تن از هموطنان در 13 استان کشور گفت: عملیات امدادرسانی در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و لرستان همچنان ادامه دارد.

دراین پرونده بخوانید ...