شناسه خبر : 26418 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

باشگاه‌خبرنگاران‌جوان: احمد خاکی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، از سلب حضانت از هفت والدین متخلف به دلیل کودک‌آزاری در سال 96 خبر داد.

ایسنا: جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، به شهادت ۱۲۰ محیط‌بان اشاره و اعلام کرد: برای نخستین بار جلیقه ضدگلوله با هدف افزایش قدرت محیط‌بانان در زمان روبه‌رو شدن با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون‌شکن بین محیط‌بانان این دستگاه توزیع می‌شود.

ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: دو نفر از کارمندان شهرداری کرج که اقدام به اخذ رشوه از مالکان اراضی پروژه بزرگراه شمالی کرده و این اراضی را به قیمت غیرواقعی به شهرداری واگذار می‌کردند بازداشت شدند.

فارس: انوشیروان محسنی‌بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، درباره عوامل برهم زننده سلامت روان گفت: تغییرات محیطی و اجتماعی و اقلیمی تا ۷۵ درصد تاثیرگذاری منفی بیشتری نسبت به عوامل وراثتی دارند. زنان بیشتر از مردان و همچنین آنها که تنهاترند بیشتر در معرض اختلالات روحی و روانی قرار دارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور داریم؛ زنان ما به لحاظ اقتصادی آسیب‌پذیرترند و بیشتر در معرض آسیب روحی قرار دارند.

ایسنا: واژگونی دستگاه اتوبوس کرمان-تهران در محور مهریز، پنج کشته و ۲۱ مصدوم به جا گذاشته است.

فارس: در پی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی در حمص سوریه مدافع حرم سید‌عمار موسوی، مهدی لطفی‌نیاسر، اکبر زوار‌جنتی، مهدی دهقان‌یزدلی، حامد رضایی، مرتضی بصیری‌پور و حجت‌الله نوچمنی به شهادت رسیدند.

ایسنا: علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، از خطر شیوع بیماری‌هایی همچون وبا و سالک در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ابراز نگرانی کرد و گفت: با وجود فاضلاب‌های منطقه و وضعیت اسکان مردم، خطر اپیدمی این دو بیماری جدی است.

مهر: علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، گفت: در مدت ایام نوروز ۷۴ میلیون اقامت شب به ثبت رسیده که در مقایسه با نوروز سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

ایسنا: ساره محمدی، مشاور وزیر بهداشت در امور زنان، از اجرای طرح افزایش آگاهی دختران نوجوان درباره رفتارهای پرخطر و تشکیل تیم‌هایی برای شناسایی نوجوانان در معرض خطر و پرخطر خبر داد.

ایرنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مدیر مدرسه‌ای که اقدام به تراشیدن اجباری موی سر تعدادی از دانش‌آموزان کرده بود، برکنار شد.