شناسه خبر : 21409 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها

ایرنا: اکبر رنجبرزاده، عضو هیات‌رئیسه و نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: اختصاص 20 هزار میلیارد ریال اعتبار از مصوبات خوب مجلس شورای اسلامی برای کنترل و مقابله با ریزگردها در کشور است.

ایسنا: میهن بهرامی، نویسنده، از دنیا رفت. میهن بهرامی نویسنده مجموعه داستان «حیوان-۱۳۶۴» و «هفت شاخه سرخ-۱۳۷۹» متولد ۱۱ تیر ۱۳۲۶ در تهران بود. او فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی بود و دکترای فلسفه از دانشگاه تهران داشت. همچنین در رشته روان‌شناسی اجتماعی در دانشگاه UCLA ادامه تحصیل داده بود.

مهر: فیروز زنوزی‌جلالی از نویسندگان مطرح ادبیات پنجم اردیبهشت‌ماه در بیمارستان درگذشت.

ایسنا: آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به عواملی که امروز موجب بیماری می‌شود و در گذشته وجود نداشته است، گفت: بعضی از پزشکان به بنده می‌گویند این پارازیت‌ها و حتی امواج موبایل یکی از عوامل مهم گسترش سرطان است.

ایرنا: بهرام صمدی‌راد، مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی، از ارجاع دو جسد دیگر از جان‌باختگان سیل اخیر در شهرهای آذرشهر و چنار عجب‌شیر خبر داد و گفت: به این ترتیب تعداد جسدهای یافته‌شده جان‌باختگان این حادثه به 40 نفر رسید.

مهر: عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران، گفت: جمع‌آوری زنان خیابانی از طریق سیاست مقابله به تنهایی ممکن نیست، بلکه دستگاه‌های اجرایی باید به گونه‌ای عمل کنند که این افراد از چرخه این جرم خارج شوند.

ایسنا: کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس فتای ناجا، گفت: از مدتی قبل فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که در آن تعدادی شناسنامه در حال کپی و تکثیر شدن است که بلافاصله بررسی‌ها انجام و مشخص شد که این فیلم مربوط به بیش از 10 سال قبل است که همان موقع با عاملان آن که در یکی از شهرهای حاشیه تهران بود، برخورد شده است. شبکه‌ها و گروه‌های معاند به دنبال القای تشکیک در سلامت انتخابات هستند.

ایرنا: محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: دوره بیماری‌های عفونی برای مرگ کودکان به پایان رسیده است و هم‌اکنون حوادث اصلی‌ترین دلیل فوت کودکان در ایران است.

ایسنا: ناصر مهردادی، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران، گفت: سیستم تصفیه پساب ۲۰ درصد از مراکز درمانی فاقد کارایی است.

ایرنا: رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: واردات دارو در دولت تدبیر و امید نسبت به مدت مشابه دولت گذشته حداقل 500 میلیون دلار کاهش یافته و برای نخستین بار، دو هزار میلیارد تومان از محل این واردات، صرفه‌جویی شده است.

 

دراین پرونده بخوانید ...