شناسه خبر : 7725 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها

ایرنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پاسخ به سوالی درباره کاهش بیشتر احتمالی قیمت نفت و تاثیر آن بر بودجه سال آینده گفت: در صورتی که قیمت نفت به نصف رقم فعلی نیز کاهش یابد، دولت با کسری بودجه مواجه نخواهد شد.

مهر: مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه رشد اقتصادی از فصل سوم سال گذشته آغاز شده، پیش‌بینی می‌شود که در فصل سوم سال جاری هم، نرخ رشد اقتصادی در همین میزان فعلی باقی بماند.

فارس: محمد ایلخانی، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه سالانه 25 میلیارد دلار کالا به کشور قاچاق می‌شود، گفت: ساز و کار مافیایی قاچاق کالا پیچیده‌تر از آن است که حتی با اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا بتوان جلوی آن را گرفت.

تسنیم: بایزید مردوخی مدیرعامل اسبق حساب ذخیره ارزی با اشاره به مشکلات Aنظام تدبیر در ایران گفت: در ایران کثرت قوانین و مقررات از مشروطه تاکنون بسیار است چرا که تا امسال ۱۱ هزار و ۹۸۷ فقره قانون به تصویب رسیده است.

ایرنا: حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 93) تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته و همزمان با کاهش سطح آب ذخیره سدها، خروجی آب برای مصرف افزایش یافته است.

ایسنا: معاون نظارت بانک مرکزی از برکناری مدیران‌عامل هشت موسسه مالی و اعتباری مجاز خبر داد و گفت: مدیران‌عامل برکنار‌شده از موسسات مالی مجاز از صحنه بانکی محو شده و دیگر به هیچ عنوان نمی‌توانند سمتی در شبکه بانکی داشته باشند.

ایلنا: طی 9‌ماهه منتهی به آذرماه سال جاری تولید انواع خودرو با رشد 3/64درصدی نسبت به 9‌ماهه سال گذشته به مرز 825 هزار و 389 دستگاه رسید.

مهر: رضا شیوا با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو، قیمت دنا ۴۲ میلیون تومان تعیین شده است، گفت: این قیمت روی پایگاه مرکز شورای رقابت قرار گرفته و به زودی به ایران‌خودرو ابلاغ می‌شود.

فارس: خبرگزاری رویترز گزارش داد دو پالایشگاه بزرگ ژاپن (جی‌ایکس نیپون اویل و شوال شل) قرارداد خود برای خرید نفت از ایران در سال 2015 را بدون تغییر حجم واردات تمدید کردند.

تسنیم: غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، به‌عنوان رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 94 انتخاب شد.

ایرنا: رئیس سازمان شیلات گفت: صادرات انواع محصولات شیلاتی توسط 18 شرکت ایرانی به روسیه از ژانویه 2015 (ماه جاری) آغاز می‌شود.

مهر: علیرضا دائمی، معاون وزیر نیرو از ایران به عنوان یکی از شش کشور نیروگاه‌ساز جهان یاد کرد و گفت: ایران به قطب صنعت برق منطقه خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها