شناسه خبر : 7309 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

اقتصاد ایران نیمه نخست ۹۴ را چگونه سپری کرد؟

تب‌وتاب گشایش

حسن روحانی که با دو شعار اصلی «حل‌وفصل بحران هسته‌ای» و «احیای اقتصاد ایران» وارد انتخابات سال ۱۳۹۲ شده بود، حالا موفق شده شعار اول را عملیاتی کند.

برای دولتی که به نیمه عمر خود رسیده است، عملیاتی شدن یکی از دو شعار عمده رئیس‌جمهورش در پایان سال دوم، کارنامه قابل قبولی به نظر می‌رسد. حسن روحانی که با دو شعار اصلی «حل‌وفصل بحران هسته‌ای» و «احیای اقتصاد ایران» وارد انتخابات سال 1392 شده بود، حالا موفق شده شعار اول را عملیاتی کند. با همه دشواری‌هایی که او و مردان هسته‌ای‌اش در راه عملی کردن این شعار تحمل کردند، موفقیت دولت یازدهم در پروژه هسته‌ای، تنها نیمی از راه پر‌سنگلاخ پیش‌روی آن بوده است. نیمه دوم راه که تازه آغاز شده است، به گمان بسیاری از ناظران، پردست‌انداز‌تر است و عبور از آن به عزم و جزمی بیشتر نیاز دارد.
«تجارت فردا» در این فصل تلاش می‌کند تصویری از پروسه آماده‌سازی اقتصاد ایران برای عبور از این راه دشوار در دو سال آینده ارائه دهد. تصویری که شامل تحلیل رویدادهای شش‌ماهه گذشته، بازخوانی حواشی اقتصادی این دوره، بررسی تغییرات مدیریتی در فضای اقتصاد ایران و تحلیل سیاستگذاری‌های صورت‌گرفته برای آغاز دوران پساتحریم می‌شود. در پایان این فصل نیز در میزگردی با حضور دو روزنامه‌نگار استخوان ‌خردکرده در اقتصاد ایران، چشم‌انداز تحولات در نیمه دوم دولت حسن روحانی و شانس‌های خروج از رکود تا سال 1396 مورد بررسی قرار گرفته است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها