شناسه خبر : 20204 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

طرح‌های نیمه‌تمام استان آذربایجان غربی

ارومیه قتلگاه نیست

استان آذربایجان ‌غربی را باید قتلگاه نامید. می‌پرسید چرا قتلگاه؟ چون تنها استان کشور است که …

نادر قاضی پور/نماینده ارومیه
استان آذربایجان ‌غربی را باید قتلگاه نامید. می‌پرسید چرا قتلگاه؟ چون تنها استان کشور است که یک متر اتوبان و تونل هم ندارد! وضع راه‌های این استان آنقدر نامناسب است که سالانه ده‌ها تن از هموطنان‌مان جان خود را بر اثر تصادفات مختلف از دست می‌دهند. ارومیه تنها مرکز استانی است که کنار گذر ندارد و کامیون‌های سنگین از وسط شهر عبور کرده و خطرات جانی و مالی زیادی را برای مردم این خطه از سرزمین‌مان ایجاد می‌کنند. با این حال تعدادی از طرح‌های نیمه‌تمام استان در بخش راه و حمل و نقل است که هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده‌اند.
پروژه راه‌آهن مراغه-‌ارومیه از آن طرح‌هایی است که پیشرفت فیزیکی‌اش بالای 50 درصد است و تا روز افتتاح فاصله زیادی دارد. راه مهاباد به ارومیه، جاده ارومیه به منطقه مرزی سرو (55 کیلومتر است و آغاز آن از سال 1373 بوده و نیاز به هیچ‌گونه تونل ندارد)، گاز‌رسانی به بخش‌هایی از ارومیه، بیمارستان 540 تختخوابی طالقانی ارومیه، معدن تیتانیوم، سد پیرانشهر و صدها طرح دیگر از جمله طرح‌های نیمه‌تمام این استان است.
می‌بینید که طرح‌های نیمه‌تمام در استان ما به لحاظ تخصیص منابع کمترین حجم را به خود اختصاص داده‌اند اما با این وجود منابع لازم آنچنان که باید در اختیار مدیران استان قرار نگرفته تا این پروژه‌های حیاتی در آذربایجان غربی به بهره‌برداری کامل برسد. این طرح‌هایی که اشاره شد حتی در حد طرح‌های کلان شهری است اما به آن توجهی نشده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید