شناسه خبر : 14650 لینک کوتاه

تابستان داغ در سالن‌های تئاتر

تئاتر ایران این روزها چندان هم کم‌فروغ نیست، فعلاً اجرای «ترانه‌های محلی» به کارگردانی محمد رحمانیان و ننه دلاور با بازی فاطمه معتمدآریا حال و روز تئاترشهر را خوش کرده است، اجراهایی از محمد یعقوبی در آن سو هم تماشاگران بسیاری دارد.

تئاتر ایران این روزها چندان هم کم‌فروغ نیست، فعلاً اجرای «ترانه‌های محلی» به کارگردانی محمد رحمانیان و ننه دلاور با بازی فاطمه معتمدآریا حال و روز تئاترشهر را خوش کرده است، اجراهایی از محمد یعقوبی در آن سو هم تماشاگران بسیاری دارد. در خبرها آمده است بهاره رهنما هم به‌زودی با نمایش دورهمی زنان شکسپیر به ایرانشهر می‌آید؛ نمایشی که یکی از بازیگرانش مهناز افشار است.
نمایش «الیور تویست» به کارگردانی اصغر خلیلی از 9 مرداد و نیز نمایش «هر کس با تنهایی‌اش» به کارگردانی سید‌مهدی احمد‌‌پناه از 7 مردادماه در تالار حافظ روی صحنه رفته‌اند.
نمایش «الیور تویست» برداشتی متفاوت از داستان چارلز دیکنز است که از 9 مردادماه اجرای خود را در تالار حافظ آغاز می‌کند. این نمایش در دو قسمت موزیکال و وکال اجرا می‌شود که قسمت موزیکال آن را گروه موسیقی فلاژوله ارمنستان بر عهده دارد.
گروه‌های مختلف تئاتر در تهران اجراهای روز قدس خود را در حرکتی نمادین به طور همزمان، به کودکان و مادران غزه تقدیم کردند. کودکانی که نه طعم عشق را چشیدند، نه لذت دیدن تئاتر را تجربه کردند. کودکان بی‌گناهی که در آرزوی دنیایی عاری از جنگ و خون‌ریزی زیر بمب‌های جهالت و بی‌فرهنگی به شهادت رسیدند. از میان این گروه‌ها می‌توان به گروه‌های اجرایی: یک کلیک کوچولو، یو بیتسومه، پوزه چرمی، ننه دلاور و فرزندان او، پرده‌برداری، اندر حکایت بلدیه اصفهان، مصاحبه و ...
اشاره کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها