شناسه خبر : 12331 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

هزینه تمام‌شده خودرو چقدر است؟

قیمت خودرو در ایران ظرف یک سال اخیر رشد بالایی داشت چون مدیران خودرویی اعتقاد داشتند که هزینه تولید خودرو بالاتر رفته است.

قیمت خودرو در ایران ظرف یک سال اخیر رشد بالایی داشت چون مدیران خودرویی اعتقاد داشتند که هزینه تولید خودرو بالاتر رفته است. برخی کارشناسان می‌گویند هزینه تمام‌شده تولید خودرو در ایران بالاست؛ چون بهره‌وری در فرآیند تولید وجود ندارد. اما مدیرعامل جدید ایران‌خودرو این موضوع را رد کرده است. به گفته وی «کل هزینه‌های نیروی انسانی از مدیر تا پرسنل، همه اینها از حقوق و پاداش، مسافرت، تبلیغات و به قول بعضی‌ها ریخت و پاش در صنعت خودرو‌سازی ایران برای شرکت‌های مختلف از هشت تا 14 درصد نسبت به قیمت تمام‌شده است که در خودرو‌سازهای خارجی نیز حدود هفت درصد است.»
او افزوده است: «آیا تمام این مشکلات در این هشت تا 14 درصد نهفته است یا در آن 86 درصد ما‌بقی؟ تازه تمام خودرو‌سازان باید این هزینه‌ها را کم کنند و در نهایت بتوانند یک تا دو درصد از این هزینه‌ها بکاهند.» از این رو، یکه‌زارع معتقد است «نباید تمام این گرانی‌ها را ناشی از این مساله دانست و این‌کارصحیح نیست.» او می‌گوید: «بله! این موضوع اثر دارد. اما به اندازه دو تا سه درصد. که مشکل ما سر این دو تا سه درصد نیست.» این انتظار صد درصد غیر‌منطقی است و شدنی هم نیست.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها