شناسه خبر : 12372 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ایرنا: سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت: مجلس ام‌اس را در زمره بیماری‌های خاص قرار دهد. / مبتلایان به ام‌اس در موضوع دارو راضی بودند در عین حال مشکل توانبخشی جدید نیست و متاسفانه در این زمینه امکانات در کشور فوق‌العاده کم است. هلال‌احمر کشور در این زمینه همت کند و شعب خود را گسترش دهد.

ایلنا: ایرج عبدی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه نتیجه تحقیق و تفحص از بنیاد شهید تا پایان خردادماه در صحن علنی مجلس خبر داد.

مهر: سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی: اگر اختراع سربازان مخترع دارای جنبه‌های ملی و کشوری باشد، منجر به معافیت مخترعان از خدمت سربازی می‌شود و اگر اختراع در سطوح پایین‌تری باشد شامل تخفیف طول مدت خدمت سربازی می‌شود.

اعتماد: سیدمهدی سجادی دبیر انجمن داروسازان ایران با انتقاد از نادیده گرفته شدن داروخانه‌های وابسته به بخش خصوصی در طرح تحول نظام سلامت تاکید کرد ۴۵ درصد از گردش دارویی کشور در داروخانه‌های بخش خصوصی است.

اعتماد: ساکنان منطقه 6 اصفهان نسبت به اجرای طرح ساخت سالن اجتماعات توسط شهرداری منطقه 6 اصفهان در تکیه «لسان‌الارض» که یکی از قدیمی‌ترین قبرستان‌های جهان تشیع با چهار هزار قبر است، اعتراض و در مقابل این شهرداری تجمع کردند.

فارس: عیسی فرهادی، فرماندار تهران با بیان اینکه ۳۵ درصد مزدوجین کشور یا فرزند ندارند یا یک فرزند دارند، گفت: متاسفانه دختر و پسر مذهبی را مشاهده کردم که شرط ازدواج آنها بچه‌دار نشدن بود و همچنین زوج فرهنگی را دیدم که بعد از ۱۳ سال ازدواج، معتقدند هنوز برای بچه‌دار شدن زود است.

ایسنا: غلامرضا بصیری‌پور، رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه اخیراً مطرح شده تا درآمد شهرداری به خزانه واریز شود، گفت: با این موضوع مخالفیم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

فارس: اعضای شورای شهر به‌طور میانگین ماهانه چهار میلیون و سالانه حدود ۵۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند و موظفی کارکرد در شورای شهر ۷۰ ساعت است.

ایسنا: در پی طرح برخی شایعات مبنی بر مشاهده موارد ابتلا به وبا در کشور، محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن رد این مباحث، تاکید کرد امسال هنوز هیچ موردی از وبا در کشور گزارش نشده است.

ایلنا: حسین کریمی، دبیر انجمن شنوایی‌شناسی ایران: متخصصان شنوایی به هیچ‌وجه اقدام به تجویز سمعک‌های چینی نمی‌کنند اما همان‌گونه که در ناصرخسرو داروی قاچاق به فروش می‌رسد، در بازار جمهوری نیز سمعک چینی و بی‌کیفیت به وفور یافت می‌شود؛ حتی بعضاً مشاهده شده برخی داروخانه‌ها نیز سمعک‌های بی‌کیفیت چینی به فروش می‌رسانند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید