شناسه خبر : 21918 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

آیا با فرا رسیدن فصل تابستان بازار مسکن هم داغ‌تر می‌شود؟

خواب بهاری

بر اساس آخرین آمار از بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت‌ماه 1396 که از سوی روابط عمومی بانک مرکزی منتشر شد، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در این ماه به 16 هزار و 374 واحد مسکونی رسید. آمار معاملات در اردیبهشت‌ماه نشان از افزایش 4 /6درصدی معاملات مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌دهد که به گفته بسیاری از کارشناسان این میزان معاملات همچنان نشانه رونق مسکن نیست، اما می‌توان این امید را داشت که با فرا رسیدن فصل تابستان و داغ شدن معاملات مسکن شاهد رونق بیشتری در این بازار باشیم.

بر اساس آخرین آمار از بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت‌ماه 1396 که از سوی روابط عمومی بانک مرکزی منتشر شد، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در این ماه به 16 هزار و 374 واحد مسکونی رسید. آمار معاملات در اردیبهشت‌ماه نشان از افزایش 4 /6درصدی معاملات مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌دهد که به گفته بسیاری از کارشناسان این میزان معاملات همچنان نشانه رونق مسکن نیست، اما می‌توان این امید را داشت که با فرا رسیدن فصل تابستان و داغ شدن معاملات مسکن شاهد رونق بیشتری در این بازار باشیم. در میان معاملات انجام‌شده در اردیبهشت‌ماه، واحدهای مسکونی نوساز تا پنج سال ساخت با 6 /47 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند و در میان مناطق 22گانه شهر تهران منطقه 5 با سهم 1 /16درصدی بیشترین معاملات مسکن را از آن خود کرد. بر اساس این آمار توزیع فراوانی تعداد معاملات بر حسب قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی نشان می‌دهد واحدهای مسکونی که قیمت هر مترمربع از آنها 3 تا 5 /3 میلیون تومان است با 5 /12 درصد بیشترین سهم را دارا بوده‌اند. تعداد معاملات بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی نیز بیانگر آن است که واحدهای مسکونی زیر 80 مترمربع با 7 /52 درصد بیشترین سهم را از آن خود کرده‌اند. همچنین معاملات بر حسب ارزش هر واحد مسکونی حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسکونی که ارزش آنها 150 تا 200 میلیون تومان است، با سهم 5 /12 درصد، بیشترین معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های شهر تهران در بهمن‌ماه 1395 معادل 5 /4 میلیون تومان بود که این رقم افزایش 7 /5‌درصدی قیمت هر مترمربع واحد مسکونی نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. طبق این گزارش بانک مرکزی شاخص کرایه مسکن اجاری هم در اردیبهشت‌ماه 1396 در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 5 /11 و 7 /9 درصد رشد نشان می‌دهد. 

تجارت- فردا- اینفوگرافیک- اینفوگرافیک(خواب بهاری)

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها