شناسه خبر : 23438 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

کاهش قیمت آهن قراضه

هفته گذشته خرید ترک‌ها در بازار قراضه کمتر شد. قراضه ۲۰- ۸۰ انگلیس در ترکیه ۳۸۵ دلار و ۵۰ سنت هر تن سی اف آر بود و محصول آمریکا ۳۸۳ دلار هر تن سی اف آر شده که ۴ /۱۲ درصد افت داشته است.

 هفته گذشته خرید ترک‌ها در بازار قراضه کمتر شد. قراضه ۲۰- ۸۰ انگلیس در ترکیه ۳۸۵ دلار و ۵۰ سنت هر تن سی اف آر بود و محصول آمریکا ۳۸۳ دلار هر تن سی اف آر شده که ۴ /۱۲ درصد افت داشته است. قیمت پیشنهادی اروپایی‌ها برای قراضه خلوص ۲۰-۸۰ به ۳۷۰ دلار هر تن سی‌اف‌آر رسید. قراضه آ۳ سی آی اس ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار هر تن سی‌اند‌اف ترکیه بود و محصول رومانی ۳۶۰ تا ۳۶۵ دلار هر تن سی‌اند‌اف شنیده شده که تا ۵ دلار رشد قیمت داشت.

در بازار داخلی قراضه آمریکا معاملات این ماه قراضه خرد شده با ۳۰ دلار هر لانگ تن افت قیمت نسبت به ماه قبل شنیده شد که ۳۳۵ دلار هر لانگ تن بود. در ایتالیا هفته گذشته بازار قراضه در ۳۰۵ تا ۳۲۰ یورو برای قراضه خرد شده ثبات داشت ولی در انتظار ۱۰ تا ۱۵ یورو افت قیمت است. 

در چین قراضه ۲۰-۸۰ آمریکا ۴۰۰ دلار هر تن سی‌اف آر بود در حالی که دو هفته قبل ۳۹۲ دلار بالاترین قیمت بود. کره قراضه کلاس یک آمریکا را ۷ دلار بالاتر از اواسط ژوئن در ۴۰۰ دلار هر تن سی اف آر خرید. قراضه سنگین کلاس ۲ صادراتی ژاپن ۳۳۵ دلار هر تن فوب شنیده شد. در بازار داخلی ژاپن نیز قیمت پس از حدود یک ماه کمی بالا رفت. در تایوان قراضه کانتینری خلوص ۲۰-۸۰ آمریکا ۳۷۸ دلار و قراضه خرد شده ۳۸۸ دلار هر تن سی اند اف بود که نسبت به هفته قبل رشد داشت.              

منبع: irsteel

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها