شناسه خبر : 2176 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ال‌جی در نمایشگاه سی‌ئی‌اس از جدیدترین تلویزیون‌های خود پرده‌برداری می‌کند. این تلویزیون‌ها دارای اندازه‌های بسیار بزرگ و وضوح تصویر بسیار بالا هستند. البته خبری از تلویزیون‌های منحنی نیست اما حضور تکنولوژی‌های کوانتوم دات و سیستم‌عامل وب‌اواس۲ در تلویزیون‌های هوشمند حتمی است.

ال‌جی: ال‌جی در نمایشگاه سی‌ئی‌اس از جدیدترین تلویزیون‌های خود پرده‌برداری می‌کند. این تلویزیون‌ها دارای اندازه‌های بسیار بزرگ و وضوح تصویر بسیار بالا هستند. البته خبری از تلویزیون‌های منحنی نیست اما حضور تکنولوژی‌های کوانتوم دات و سیستم‌عامل وب‌اواس2 در تلویزیون‌های هوشمند حتمی است. تلویزیون‌های جدید ال‌جی بسیار باریک‌تر هستند و قدرت نمایش تصویر با کیفیت بالاتری را دارند. لازم به ذکر است که این تلویزیون‌ها قابلیت نمایش تصاویر 4K با 30 و 60 فریم بر ثانیه را دارند.
اسپاتنیک‌نیوز: دولت آمریکا حاضر شده است اطلاعات ماهواره‌های خود را در اختیار عموم قرار دهد. اما کشورهای دیگر نیز در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند. روسیه اعلام کرده است اطلاعات رسیده از طریق ماهواره‌های غیرنظامی را در اختیار عموم قرار داده است. این حرکت به کسب و کارهایی که نیازمند نقشه هستند بسیار کمک می‌کند.
رویترز: بسیاری از کاربران چینی اعلام کرده‌اند دسترسی خود را به خدمات جی‌میل از دست داده‌اند. بر اساس اخبار رسیده بسیاری از آدرس‌های جی‌میل در چین بلاک شده‌اند. حتی گزارش‌های گوگل از ترافیک جی‌میل در چین حاکی از کاهش کاربران جی‌میل در چین است. البته سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرده است از مسدود بودن جی‌میل در چین اطلاعی ندارد و دولت همچنان به کسب و کارهای خارجی کمک می‌کند.
ساینس‌دیلی: دانشمندان سوئیسی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از تلفن هوشمند نحوه کار کردن انگشتان اشاره و شست را تغییر داده است. آنها دریافته‌اند، قسمتی از مغز که کنترل این انگشتان را بر عهده دارد به تناسب استفاده افراد از تلفن هوشمند، بهبود می‌یابد.
آرتی‌نیوز: انستیتوهای مختلف از قبل شروع به جمع‌آوری دی‌ان‌ای‌های جانداران زمین کرده بودند، اما دانشگاه دولتی مسکو ممکن است پیشتاز در این زمینه شود. این دانشگاه می‌خواهد کشتی نوح بسازد و در آن ژن‌های تمامی موجودات زنده و منقرض‌شده را جمع‌آوری کند. این ژن‌ها یا به‌صورت فیزیکی فریز می‌شوند یا کاملاً به‌صورت داده ذخیره می‌شوند. دولت روسیه 194 میلیون دلار برای ساخت این پروژه هزینه خواهد کرد. این پروژه در سال 2018 به اتمام می‌رسد و فضایی نزدیک به 423 کیلومترمربع را اشغال خواهد کرد.
انگجت: سی‌ئی‌اس 2015 رخداد مهمی برای مرسدس بنز خواهد بود زیرا برنامه‌های خود را برای خودروهای بدون نیاز به راننده اعلام می‌کند و نمونه‌های اولیه را به نمایش می‌گذارد. ال‌جی نیز اعلام کرده است دوربین‌های تکی و دوتایی را که بر روی این خودروها نصب خواهند شد تامین خواهد کرد که کمک می‌کنند خودروها بتوانند حرکت در بین خطوط، تنظیم نور جلو، ترمز خودکار و شناسایی عابر پیاده و دوچرخه‌سواران را انجام دهند. یک شرکت کره‌ای نیز ابزار زیست‌سنجی را تامین خواهد کرد که با آن حرکت چشم و هوشیاری راننده مانیتور می‌شود.
سامسونگ: گلکسی نوت‌4 یکی از بهترین تلفن‌های هوشمند سامسونگ است. اما مدل جدیدتر آن با تمرکز بر روی 4G ممکن است کاربران بیشتری را به خود جذب کند. مدل جدید نوت قابلیت پشتیبانی از سه فرکانس مختلف رادیویی را دارد و آنها را به یک اتصال با سرعت بیشتر تبدیل می‌کند. سامسونگ می‌گوید این تلفن هوشمند اولین تلفن هوشمندی است که چنین تکنولوژی را دارد. این تکنولوژی از گروه‌های مختلف ال‌تی‌ای مانند گروه‌های 6، 9 پشتیبانی می‌کند. مدل جدید نوت4 از چیپ 810 اسنپدراگون استفاده می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید