شناسه خبر : 19088 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

پرده‌برداری از جدیدترین خودرو مفهومی بنز

شاهکار بنز

مرسدس بنز در نمایشگاه CES ۲۰۱۵ از جدیدترین خودرو مفهومی خود پرده‌برداری کرد. نام این خودرو F ۰۱۵ Luxury in Motion است و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند.

مرسدس بنز در نمایشگاه CES 2015 از جدیدترین خودرو مفهومی خود پرده‌برداری کرد. نام این خودرو F 015 Luxury in Motion است و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند.
خودرو مفهومی مرسدس بنز دارای دو موتور الکتریکی در محور پشت است، قدرت این موتورها 272 اسب بخار است. این خودرو قادر است در عرض 7/6 ثانیه سرعت خود را از صفرکیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت این خودرو بر‌اساس اطلاعات منتشرشده به 200 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. باتری‌های موتور الکتریکی این خودرو از نوع هیدروژنی هستند.
در داخل خودرو از تعداد زیادی نمایشگر استفاده ‌شده است که کاربران می‌توانند به وسیله آنها با سیستم‌های سرگرمی خودرو کار کنند. رابط کاربری این سیستم قابلیت تشخیص حرکات دست و دنبال کردن حرکات چشم را نیز داراست.
در خودرو ال‌ئی‌دی‌هایی در قسمت جلویی و پشتی خودرو نصب شده است که با توجه به وضعیت خودرو تغییر رنگ می‌دهند. به طور مثال رنگ آبی نشان‌دهنده حالت خودکار خودرو است. البته این امکان برای شناسایی حالت رانندگی تعبیه شده است تا از بیرون بتوان تشخیص داد خودرو در چه حالتی قرار دارد.
F 015 Luxury in Motion از استیل، ترکیبی از فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده است تا بدنه‌ای مقاوم را ایجاد کند. حتی باک این خودرو نیز از فیبر کربن ساخته شده است تا استحکام خوبی داشته باشد. استفاده از فیبر کربن در پایین آوردن وزن خودرو نقش بسزایی داشته است. در قسمت بیرونی خودرو استفاده یکپارچه از فلز و شیشه باعث شده است تا نتوان مرز فلز و شیشه را تشخیص داد. درب‌ها به‌صورت 90 درجه باز می‌شوند و درنتیجه وارد و خارج شدن از خودرو کمی ساده‌تر می‌شود.
درون خودرو از شیشه، فلز، چوب و چرم ساخته شده است که ظاهری بسیار خاص به درون خودرو داده است. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 2/5، 2و 5/1 متر است که اندازه این خودرو را بزرگ کرده است و درنتیجه فضای داخلی نیز به تبع آن بسیار جا دار و بزرگ شده است و تجهیزات رفاهی بیشتری درون آن‌ جا گرفته است.
از فناوری‌های به‌کار گرفته شده در این خودرو می‌توان به سنسورهای رادار و دوربین‌های استریو و سیستم رانندگی هوشمند اشاره کرد. فناوری جالب دیگری که در این خودرو به‌‌کار گرفته شده است نمای 360 است که به وسیله آن نمای بیرون در داخل اتاقک منعکس می‌شود و راننده و سرنشینان می‌توانند به راحتی نمای بیرون را که قبلاً نمی‌توانستند ببینند مشاهده کنند. این خودرو می‌تواند به طور دائم آنلاین باشد و با دنیای بیرون ارتباط برقرار کند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها