شناسه خبر : 7519 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

تئوری بیخود نامزد پوششی
نوشت: صادق زیباکلام ایده نامزد پوششی اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 را مطرح کرد و گفت: این تئوری بیخودی است. سر تئوری بیخودی که نباید بنشینیم و بحث کنیم. اصلاً معنی ندارد. به همان دلایلی که عارف در مجلس دهم نشان داد توانایی مدیریت سیاسی ندارد، حالا فرض کنیم رئیس‌جمهور شود چقدر می‌تواند منشأ تغییرات باشد؟ آقایان عارف‌ها حتی نتوانستند مدیریت یک کمیسیون را به دست بگیرند. مگر اینکه رهبران اصلاحات بگویند ما به روحانی رای نمی‌دهیم و به فلان نامزد رای می‌دهیم. آن وقت بخش قابل ملاحظه‌ای از 19 میلیون رای سال 92 روحانی به سمت نامزدی می‌رود که آنها گفتند. حاکمیت هم اجازه نمی‌دهد اصلاح‌طلبان نامزد مستقل وارد میدان کنند.

شرط حضور روحانی در لیست اصلاح‌طلبان
نوشت: نجفی در مورد انتخابات آینده ریاست‌جمهوری و حضور روحانی به عنوان کاندیدا در این انتخابات گفت: ایشان علاقه دارند که کارهای ناتمام‌شان را در چهار سال آینده پیگیری کنند و به نتیجه برسانند. اما تصمیم‌گیری در مورد انتخابات آینده و حضور ایشان در لیست کاندیدای اصلاح‌طلبان به تحولات چهار ماه آینده بستگی دارد و باید ببینیم که بازیگران اصلی سیاست در کشور به چه جمع‌بندی می‌رسند. نجفی تاکید کرد: در انتخابات آینده تصمیم بسیار مهم و حساسی را باید اتخاذ کنیم و اگر مردم اشتباه بزرگ دیگری از نوع اشتباه سال 1384 انجام دهند، فکر نمی‌کنم فرصت جبرانی برای آن باقی بماند.

درخواست کمک برای نجات صیادان
نوشت: این روزنامه در گزارشی درباره صیادان ایرانی اسیر توسط دزدان سومالی نوشت: ۲۲ ماه گذشته و از ۲۳ صیاد اسیر چهار نفر فرار کردند. هشت نفرشان که دوست و فامیل بودند جلو چشم صیادان زنده مرده‌اند. هشت‌نفری هم که زنده‌اند یک ماه قبل فیلمی فرستادند. نفری یک کاغذ دست‌شان است که اسم‌شان را رویش نوشته‌اند. از دولت خواهش می‌کردند تا به ‌دادشان برسد. یکی از یکی لاغرتر و ضعیف‌تر. دزدها به ۲۰۰‌ هزار دلار برای آزادی آنان رضایت داده‌اند. خانواده‌هایشان تمام دارایی‌شان را جمع کردند که شد 70 میلیون و فرستادند برای دزدان که اسیران را گرسنه نگه ندارند. مسوولان وزارت خارجه هم فقط می‌گویند «پیگیری می‌کنیم».

دستور احمدی‌نژاد در خصوص هاشمی
نوشت: غلامعلی رجایی مشاور آیت‌الله هاشمی گفت: به آقای هاشمی گفتم شما با توجه به مقبولیتی که نزد سعودی‌ها دارید چرا به عربستان نمی‌روید تا مشکلات را حل کنید؟ ایشان گفت در سفری که چند سال قبل رفتم توافقاتی با ملک عبدالله کردم و با دست پر به ایران بازگشتم ولی احمدی‌نژاد همه این توافقات را بایگانی کرد؛ راضی هستی دوباره این مسیر طی بشود و سعودی‌ها بفهمند من در ایران کاره‌ای نیستم؟ احمدی‌نژاد برآمده از دولت هاشمی بود اما نه‌تنها به نظرات هاشمی توجهی نمی‌کرد بلکه به تشریفات نهاد ریاست‌جمهوری دستور داده بود شخصیت‌های سیاسی خارجی را که تقاضای ملاقات با هاشمی را دارند به دیدار ایشان نبرند.دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها