شناسه خبر : 7218 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

محرومیت اکثریت سالمندان ایرانی از حقوق بازنشستگی
index:1|width:60|height:20|align:right نوشت: پریسا طاهری، رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت گفت: بر اساس آخرین سرشماری در سال 90 جمعیت کل کشور 75 میلیون و 149 هزار نفر است و جمعیت سالمندان شش میلیون و 159 هزار نفر که 2/8 درصد از جمعیت کشورمان را سالمندان تشکیل می‌دهند. این وضعیت در استان‌های مختلف متفاوت است به‌طوری که استان گیلان پیرترین و سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان کشور است. همچنین در کشور ما تعداد افراد 60 سال به بالا با تعداد کودکان کمتر از چهار سال برابر است پس نیاز به برنامه‌های گسترده و هدفمند احساس می‌شود چرا که این گروه سنی آسیب‌پذیرند... 8/70 درصد سالمندان متاهل هستند، 36 درصد حقوق بازنشستگی می‌گیرند اما در مقابل درصد بسیاری از سالمندان حقوق و بیمه دریافت نمی‌کنند و دچار سوءتغذیه هم هستند.

تفاوت فرهنگی در کره کار دست فوتبال داد
index:2|width:50|height:20|align:right نوشت: در حاشیه مسابقه تیم فوتبال امید در مقابل ویتنام یکی از مسوولان تیم ملی فوتبال، به دنبال ایجاد «تفاوت فرهنگی» با یکی از خانم‌های حاضر در استادیوم از سوی پلیس کره‌ جنوبی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است. پلیس کره‌ جنوبی اعلام کرد در جریان بازی که به شکست 4 بر یک تیم ملی کشورمان منجر شد، یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات از سوی یکی از مسوولان تیم ملی فوتبال ایران مورد آزار جنسی قرار گرفته که با شکایت این زن کره‌ای، این فرد فعلاً نمی‌تواند این کشور را ترک کند... این مرد ۳۸ساله ایرانی پس از بازجویی، پذیرفته که تماس فیزیکی با یکی از داوطلبان امور اجرایی مسابقات داشته، ولی بر این باور است که هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است.

کاهش ازدواج در وضعیت قرمز
index:3|width:60|height:20|align:right «فرهاد اقطار» معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تغییر کلی شرایط اجتماعی موجود جامعه گفت: در حال حاضر مسائلی همچون «طلاق» و «کاهش ازدواج» در جامعه به وضعیت قرمز خود رسیده است... در حال حاضر نسبت طلاق به ازدواج تغییر غیرقابل تصوری پیدا کرده است، امروز از هر پنج ازدواج یک مورد آن به طلاق منجر می‌شود و این یک فاجعه بزرگ برای جامعه ما محسوب می‌شود... تهران و البرز استان‌های پیشگام در امر طلاق هستند... ورود بانوان به اجتماع، شرایط تحصیلی و حضور در محیط کار عامل مهمی در بروز این شرایط است؛ ورود بانوان به عرصه کار شرایط اجتماعی جامعه را به کلی تغییر داده و آثار منفی به جا گذاشته است... خشونت و همسر‌آزاری در چهارمحال و بختیاری بالاست.

گشت ارشاد و پرده سینما
index:4|width:60|height:20|align:right به بهانه نقد فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» نوشت: این فیلم به غایت مبتذل، بنای قصه‌گویی خود را بر ضعف‌های اخلاقی و اجتماعی تماشاگر استوار کرده است، قصه فیلم آنقدر سخیف است که صحبت از آن محلی از اعراب ندارد. شاید بد نباشد نیروی محترم انتظامی به جای استقرار گشت ارشاد در معابر عمومی سری هم به پرده سینماهایی بزند که فیلم افخمی در آنجا اکران می‌شود، بازیگر میانسالی که تا به حال در قریب تمامی تصاویر منتشرشده از او پوششی نسبتاً مناسب دارد در این فیلم خارج از حدود اسلامی در صورتی زننده دیده می‌شود... در این فیلم کوه رفتن زن و مرد نامحرم رفتاری بسیار عادی است؛ زنی بدون رضایت همسر خود پا به عرصه بازیگری گذاشته و در منطق فیلم حق با اوست.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها