شناسه خبر : 15707 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

حکم انفصال برای رئیس دانشگاه امیرکبیر
نوشت: در پی شکایت یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم ‌پذیرش وی در این دانشگاه در دوره دکترا، دیوان عدالت اداری رای به دو سال انفصال از خدمات دولتی علیرضا رهایی، رئیس دانشگاه امیرکبیر داد. سینا صفایی دانشجویی که از رهایی شکایت کرد در این باره گفت، در آزمون ورودی دکترای دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده، اما دانشگاه از ثبت‌نام او امتناع کرده است و پس از رای دیوان عدالت اداری به ثبت‌نام او در دانشگاه و امتناع مجدد دانشگاه از این امر، دیوان عدالت اداری رای به دو سال انفصال از خدمات رئیس این دانشگاه داد. در همین حال بختیاری مدیر روابط‌عمومی دانشگاه امیرکبیر گفت: در حال حاضر دیوان عدالت اداری رای به انفصال از خدمت دکتر رهایی داده است، اما این حکم محرمانه بود ...

11 هزار میلیارد تومان از اعتبارات سلامت در مسکن مهر
نوشت: سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت اعتبارات بخش سلامت را بسیار ناکافی دانست. او اعلام کرد: «سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست. این وظیفه ما مسوولان دولت و نمایندگان مجلس است که بتوانیم این شاخص را ارتقا دهیم ...10 تا 11 هزار میلیارد تومان از اعتبارات مصوب بخش سلامت در قوانین کشور به بخش‌های دیگر از جمله مسکن مهر رفته است... در حالی که مطابق قانون بودجه و قانون برنامه باید به بخش سلامت می‌آمد ...در زمان حاضر 1500 تخت آی‌سی‌یو در کشور کم داریم و هر سال به ایجاد 500 تخت آی‌سی‌یو جدید نیازمندیم. در عین حال از نظر تعداد آمبولانس و تربیت متخصصان طب اورژانس در کشور خیلی عقب هستیم و همه اینها محصول کمبود اعتبارات و بودجه‌های بخش سلامت است.»

بیشتر نزاع شهروندان در تهران و خراسان
نوشت: 226 هزار و 617 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع در چهار ماه نخست امسال به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع 231 هزار و دو نفر بود، 9/1درصد کاهش یافته است. از کل مراجعان نزاع در چهار‌ماهه امسال 158 هزار و 659 نفر مرد و 67 هزار و 958 نفر زن بودند. استان‌های تهران با 37 هزار و 918، خراسان‌رضوی با 20 هزار و 944 و اصفهان با 16 هزار و 862 مورد بیشترین و استان خراسان جنوبی با 1211 مورد کمترین آمار مراجعان نزاع را داشته‌اند. در تیر سال‌ جاری آمار مراجعان نزاع با 4/2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید که نسبت به دیگر ماه‌های سال‌ جاری بیشترین رقم را داشته است.

مغایرت لایحه کاهش ساعت کاری زنان با قانون اساسی
نوشت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل مورد بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس قرار گرفت و در نهایت با ماده 46 قانون اساسی کشور در مغایرت اعلام شد. به گزارش این مرکز سازوکار حمایتی در این لایحه به نحوی است که در نهایت به نفع زنان شاغل مشمول این لایحه نخواهد بود... کاهش ساعات کار زنان شاغل با شرایط خاص، به دلیل غیبت نیروی کار زن در بخشی از ساعات روز که منجر به معطل ماندن بخشی از وظایف محوله خواهد شد، تمایل کارفرمایان و دستگاه‌های اجرایی به استخدام آنها را به مرور کاهش می‌دهد... با توجه به مجموعه اشکالات گفته‌شده و مغایرت این لایحه با اصل چهل‌وششم قانون اساسی، به نظر می‌رسد متن پیشنهادی قابل تایید نیست؛ لذا رد کلیات لایحه توصیه می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها