شناسه خبر : 32092 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

عربستان مخفیانه کنسولگری‌اش در استانبول را فروخته است

ایسنا نوشت: رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند که عربستان مخفیانه کنسولگری خود در استانبول را در پی افشای نقش این کشور در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، فروخته است. اقدام عربستان در تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول در حالی است که دادستانی ترکیه خود را برای صدور فهرست اتهامات در آستانه اولین سالگرد قتل خاشقجی آماده می‌کند. دیلی صباح نوشت، ضبط صداها در جریان جنایت قتل خاشقجی در ساختمان کنسولگری، مقامات عربستان را بر آن داشت که یک تیم فنی به ترکیه بفرستند تا دستگاه‌های شنود را که در ساختمان کنسولگری کار گذاشته شده بودند از بین ببرند. این تیم پس از بازگشت از ترکیه به مقامات ریاض توصیه کرد که این ساختمان را تخلیه کنند.

بازگشت مونالیزای موصل به خانه

ایرنا نوشت: «علی الفهداوی» عکاس عراقی پس از گذشت بیش از دو سال جست‌وجو به دنبال سوژه عکس خود که در جریان آزادسازی موصل از اشغال گروه تروریستی داعش گرفته بود و در آن زمان ۲۵ میلیارد بار در موتور گوگل جست‌وجو شد، سرانجام او را در خانه‌اش در شهر موصل یافت. عکاس عراقی بیش از دو سال به دنبال سوژه عکس خود بود؛ «سبأ» دختری که بنا به اطلاعات صفحات مجازی به دنبال درگیری‌ها در اطراف منزلش در حال فرار بوده که الفهداوی این عکس را از او می‌گیرد. عکس در حالی گرفته شده که کودک در حال گریه بوده اما در عین حال لبخند می‌زند. سبأ به سمبل نبرد موصل تبدیل شد.

برخورد یک خودرو با برج ترامپ

ایلنا نوشت: یک دستگاه خودرو مرسدس بنز با شکستن شیشه‌های لابی برج ترامپ در «نیو راشل» نیویورک وارد این ساختمان شد. به نقل از نیویورک‌تایمز در پی این حادثه که شامگاه سه‌شنبه هفته گذشته روی داد، راننده و دست‌کم یک نفر دیگر زخمی شدند. مقام‌های رسمی اعلام کردند انگیزه خاصی پشت این حادثه نبوده است. پلیس اعلام کرد تحقیق درباره دلایل روی دادن این حادثه که ساعت هشت و ۴۰ دقیقه سه‌شنبه‌شب به وقت محلی روی داد، ادامه دارد اما عنوان کرد که به احتمال زیاد عمدی در کار نبوده است. به گزارش پلیس، جراحت‌های صورت‌گرفته در پی این حادثه جزئی هستند.

آمریکا در تلاش برای مذاکره دوباره با کره شمالی

تسنیم نوشت: ایالات متحده آماده ازسرگیری مذاکرات خلع‌سلاح با کره شمالی است اما در حال حاضر تحریم‌ها حفظ خواهند شد. دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد ایالات متحده آماده ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح با کره شمالی است اما در حال حاضر تحریم‌ها حفظ خواهند شد. دیوید استیلول گفته: ما به اهداف مورد توافق دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست سنگاپور (ژوئن 2018) پایبندیم و آماده شروع مذاکرات کاری برای چگونگی رسیدن به آن اهداف هستیم. در عین حال همکاری نزدیکی با شرکا و هم‌پیمانان خود در منطقه به‌خصوص کره جنوبی و ژاپن داریم تا اتحاد بین‌المللی را حفظ کنیم.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها