شناسه خبر : 34098 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که برای سال جاری میلادی به عنوان رئیس گروه هفت تعیین شده پیشتر برنامه‌ریزی کرده بود تا اجلاس امسال این گروه اقتصادی را ماه ژوئن در محل تفرجگاه کمپ دیوید در مریلند آمریکا برگزار کند اما بحران شیوع ویروس کرونا باعث شد که امسال ملاقات سران گروه هفت به صورت مجازی برگزار شود.

ایرنا: نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به همراه فرمانده آمریکایی نظامیان خارجی در جریان سفر از پیش اعلام‌نشده در پاکستان با فرمانده ارتش این کشور در خصوص تحولات امنیتی منطقه از جمله فرآیند صلح افغانستان رایزنی کرد.

فارس: یک مقام آگاه از تشدید تنش‌ها و حتی درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم در منطقه کردستان عراق خبر داد.

ایسنا: یکی از فرماندهان حشد شعبی عراق اعلام کرد حملات اخیر داعش به استان کرکوک با چراغ سبز آمریکا انجام شد.

فارس: به دنبال اتهام‌زنی‌های اخیر برخی از کشورهای غربی به مسکو و پکن درباره انتشار خبرهای ساختگی درباره ویروس کرونا در جهان از یک‌سو و اتهام‌پراکنی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به سازمان بهداشت جهانی، وزیر خارجه روسیه درباره سیاسی کردن بحران کرونا هشدار داد.

ایرنا: دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، سه‌شنبه گزارش داد، شمار کشته‌های مزدوران سوری که توسط ترکیه به لیبی اعزام شده‌اند، به ۱۹۰ تن رسیده است.

ایسنا: دولت اردن اعلام کرد از نخست‌وزیر مکلف عراق در تشکیل دولت جدید این کشور پس از ماه‌ها کشمکش سیاسی در این کشور حمایت می‌کند.

فارس: رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا با تلاش برای کم‌اهمیت جلوه دادن آزمایش اخیر موشکی کره شمالی گفته این اقدام برای جشن صورت گرفته و برای آمریکا تهدیدآمیز نیست.

ایسنا: مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا هشدار داد، دولت‌ها می‌توانند از پاندمی کرونا برای حفظ کنترل خود بر مردم و ایجاد «معماری سرکوب» استفاده کنند.

ایرنا: مقامات هندی اعلام کردند که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تحویل جنگنده‌های رافائل ساخت فرانسه برای چند ماه به تعویق افتاده است. شرکت داسالت فرانسه تولیدکننده جنگنده‌های رافائل، تحت تاثیر قرنطینه در این کشور قرار گرفته است.

ایلنا: شهروندان کره جنوبی روز چهارشنبه گذشته در انتخاباتی منحصربه‌فرد، پای صندوق‌های رای رفتند که به دلیل شیوع کرونا باید قوانین و مقررات ویژه‌ای را رعایت می‌کردند. رای‌گیری در ۱۴ هزار و ۳۳۰ حوزه بوده و ۴۴ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در این انتخابات بودند.

دراین پرونده بخوانید ...