شناسه خبر : 33038 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: وزارت امور خارجه آمریکا اسناد مربوط به برنامه‌های دقیق خود به منظور کاهش چشمگیر و دائمی تعداد دیپلمات‌های آمریکایی در عراق را به کنگره این کشور فرستاده است؛ اقدامی که به گفته منتقدان برخلاف اهداف اعلام‌شده دولت دونالد ترامپ برای مقابله با نفوذ ایران و همین‌طور تضعیف‌کننده تلاش‌های واشنگتن به منظور باثبات‌سازی دولت عراق است.

فارس: روزنامه رای‌الیوم ضمن حمله به سیاست‌های دزدمآبانه ترکیه، رژیم صهیونیستی و عربستان در سرقت نفت سوریه، تاکید کرد که درآمدهای این منابع، باید به دست ملت و حکومت سوریه برسد.

مهر: منابع لبنانی با اشاره به عدم توافق میان لبنانی‌ها درباره نخست‌وزیر جدید از عدم صلاحیت سعد حریری برای ریاست دولت تکنوکرات خبر دادند و به اهداف خطرناک سفر دیوید هیل به لبنان پرداختند.

ایسنا: ولادیمیر پوتین باید سیستم‌عامل کامپیوترش را به‌روز کند. تصاویری که از سوی سرویس رسانه‌ای کرملین منتشر شده، ناخواسته نشان داده‌اند که کامپیوتر پوتین دارای نسخه منسوخ‌شده‌ای از سیستم‌عامل ویندوز است.

 ایرنا: یک منبع وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد نیروهای گارد ساحلی روسیه روز سه‌شنبه پنج کشتی ماهیگیری ژاپنی را توقیف کرده و آنها را به یکی از جزایر تحت کنترل این کشور که ژاپن ادعای مالکیت آنها را دارد برده‌اند.

ایرنا: خبرگزاری رویترز گزارش داد: عربستان در پیش از نشست اخیر اوپک از امارات خواسته بود تا روسیه را برای امضای توافق در جهت کاهش بیشتر تولید نفت تحت فشار بگذارد.

ایسنا: کرملین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی وی در تماس تلفنی به بررسی وضعیت سوریه پرداختند.

ایرنا: در حالی که یک سال از تصویب معاهده جهانی آوارگان سازمان ملل می‌گذرد، کشورها به ویژه کشورهای ثروتمند هنوز نتوانسته‌اند به تعهدات خود برای کمک به آوارگان و پناهجویان عمل کنند؛ موضوعی که سهم ناچیزی را عاید پناهجویان در جهان کرده است.

فارس: سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد روز سه‌شنبه رزمایشی در مناطق شمالی فلسطین اشغالی برگزار شده و در آن جنگ با جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان شبیه‌سازی شد.

فارس: نمایندگی چین در سازمان ملل می‌گوید نشست شورای امنیت درباره کشمیر به دلیل آماده نبودن گزارش صلح‌بانان به تعویق افتاده است.

مهر: یک رسانه صهیونیستی به نقل از منابع انگلیسی مدعی توافق آنکارا با حماس برای اقدام علیه رژیم صهیونیستی از خاک ترکیه شد.

مهر: روزنامه آمریکایی «هیل» گزارش داد که اقدام سودان در بستن دفاتر حزب‌الله و جنبش حماس با هدف راضی کردن آمریکا صورت می‌گیرد.

دراین پرونده بخوانید ...