شناسه خبر : 32880 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

افشای  ورود تسلیحات امارات به اقلیم کردستان عراق

تسنیم نوشت: منابع خبری از ورود سه هواپیمای حامل تسلیحات از امارات به اقلیم کردستان عراق خبر دادند. سه فروند هواپیمای حامل سلاح وارد اقلیم شد. این منابع آگاه گفتند: تسلیحات از طریق هواپیماهایی وارد اقلیم کردستان عراق شده در حالی که بدون اطلاع بغداد صورت گرفته است. این منابع افزودند هنوز مشخص نیست که طرف استفاده‌کننده از این تسلیحات کیست، اینکه آیا اقلیم کردستان عراق است یا قسد (گروه‌های مسلح کُردی مورد حمایت آمریکا در سوریه)؟ به گفته این منابع، ورود این سلاح‌ها ممکن است به معنای ورود امارات به پرونده کردهای عراق باشد، اگر این سلاح‌ها متعلق به اقلیم است، چرا بدون اطلاع بغداد وارد شده و چه نیازی به این حجم از سلاح وجود دارد؟

هنگ‌کنگ باید به اصل یک چین پایبند باشد

ایرنا نوشت: «لی جانشو» رئیس کنگره ملی خلق چین گفت که هنگ‌کنگ باید به اصل یک چین و سیاست‌های دولت مرکزی پایبند باشد. این مقام بلندمرتبه چینی هشدار داد که هنگ‌کنگ نمی‌تواند به این سیاست‌ها پشت کند. سیاست دولت مرکزی این بوده است که به این دو منطقه (هنگ‌کنگ و ماکائو) خودمختاری عالی ارائه کند اما لازم است که از سیاست‌های دولت مرکزی پیروی شود. رئیس مجلس چین این مطلب را پس از آن اعلام می‌کند که نمایندگان حامی چین در انتخابات شوراهای منطقه‌ای هنگ‌کنگ از حامیان دموکراسی شکست خوردند و به دنبال آن آمریکا هم قانون حمایت از دموکراسی و حقوق بشر هنگ‌کنگ را تصویب کرد.

اسب‌سواری مجدد کیم در جنگل‌های برفی

ایلنا نوشت: برخی تحلیلگران با اشاره به اسب‌سواری مجدد «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی در جنگل‌های برفی، اعلام کردند که این اقدام نشان از اتخاذ تصمیمی مهم در آینده نزدیک دارد. این در حالی است که پیونگ‌یانگ اعلام کرد که به‌زودی دیداری نادر میان رهبران حزب حاکم برگزار خواهد شد. این اقدام‌ها البته نشان از آن دارد که چه‌بسا کره شمالی خود را برای موضعی تهاجمی‌تر در برابر جامعه جهانی آماده می‌کند. خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که کیم برای دومین‌بار در دو ماه گذشته سوار بر اسب از کوهستان مقدس پائکتو دیدار کرد، با این تفاوت که این‌بار شماری از مقام‌های بلندپایه نظامی نیز او را همراهی کردند تا «روحیه انقلابی» را به مردم القا کند.

معاون ابوبکر بغدادی در عراق بازداشت شد

ایسنا نوشت: گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از بازداشت یک رهبر برجسته داعش معروف به «ابو خلدون» که پست معاون سرکرده سابق این گروه تروریستی را بر عهده داشته، خبر داد. گروه اطلاع‌رسانی امنیتی این کشور در بیانیه‌ای که شب گذشته منتشر کرد، آورده است: طبق اطلاعات دقیق، نیروهای پلیس الحویجه در استان کرکوک توانستند تروریست برجسته ملقب به «ابو خلدون» را در یکی از آپارتمان‌ها در منطقه «یک مارس» بازداشت کنند. در این بیانیه آمده است: ابو خلدون کارت شناسایی جعلی به نام «شعلان عبید» همراه داشته و به گفته این گروه، مجرم قبلاً پست معاونت ابوبکر بغدادی، سرکرده سابق داعش را بر عهده داشته است. ابو خلدون قبلاً پست فرمانده نظامی استان صلاح‌الدین را نیز بر عهده داشت.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها