شناسه خبر : 32252 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: بر اساس اعلام شبه‌نظامیان طالبان، هیاتی از این گروه روز چهارشنبه گذشته عازم پاکستان شدند که تازه‌ترین تور آنها با قدرت‌های منطقه‌ای پس از شکسته شدن روند صلح افغانستان خواهد بود.

مهر: رسانه‌های الجزایری از بازداشت یک نماینده زن پارلمان فرانسه در الجزایر خبر دادند.

ایلنا: کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر پس از تایید و تصویب نهایی در مجلس علیای پارلمان روسیه و برای اجرا از سوی رئیس‌جمهور این کشور امضا شد.

ایسنا:‌ ارتش کره جنوبی اعلام کرد، کره شمالی پرتابه یا پرتابه‌هایی را به سمت دریای شرقی خود پرتاب کرد که به نظر می‌رسد نمایشی از توسعه توانمندی‌های نظامی آن در آستانه مذاکرات هسته‌ای پیش‌رو با ایالات متحده باشد.

ایرنا: دبیرکل اتحادیه عرب با بیان اینکه هنوز شرایط برای بازگشت سوریه به این اتحادیه فراهم نشده است، گفت، دمشق باید از تهران فاصله بگیرد، این شرط اصلی برای بازگشت آن است.

تسنیم: عربستان و آمریکا گرچه در ایجاد بحران امنیتی و هرج و مرج در لبنان تطابق نظر دارند، اما در نحوه تعامل با سعد حریری دچار اختلاف هستند.

فارس: مذاکرات تشکیل کابینه فراگیر در فلسطین اشغالی بعد از آنکه رقیب انتخاباتی نخست‌وزیر فعلی، دیدار با او را لغو کرد، دوباره شکست خورد.

ایرنا: بعد از گذشت پنج سال از بسته بودن گذرگاه مهم «قائم-البوکمال» دوشنبه گذشته طی مراسمی ویژه این گذرگاه راهبردی بار دیگر بین عراق و سوریه با هدف مبادله کالا و رفت و آمد مسافر گشایش یافت.

فارس: یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ترکیه در مصاحبه‌ای درباره روابط آنکارا و تهران گفت که مهم‌ترین موضوع (میان ایران و ترکیه) این است که چگونه یک زمینه مشترک در سوریه پیدا کنند.

ایلنا: پنتاگون اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای تغییر مقر فرماندهی از پایگاه «العدید» در قطر به پایگاه هوایی «شاو» در کارولینای جنوبی ندارد.

مهر: نخست‌وزیر سودان تاکید کرد که مشارکت این کشور در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل نشان‌دهنده آن است که سودان به جامعه بین‌الملل بازگشته است.

فارس: وزیر دفاع انگلیس گفته این کشور ممکن است نتواند اعضای داعش را که برای جنگیدن در صفوف داعش به سوریه گریخته‌اند محاکمه کند.

ایسنا: وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه ارتش کشورش برای هرگونه تحولی در شرق فرات آماده است، خواستار تسریع در روند ایجاد منطقه امن در سوریه شد.

مهر: نخست‌وزیر انگلیس به دلیل مخالفت اتحادیه اروپا با طرح وی در خصوص برگزیت، بار دیگر پارلمان این کشور را تعطیل می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها