شناسه خبر : 31013 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (جهان)

ایلنا: رهبر گروه طالبان گفت که به دنبال پایان دادن به حضور نیروهای خارجی و تاسیس نظامی اسلامی در افغانستان است.

ایسنا: رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با کاردار سفارت آمریکا در بغداد، تاکید کرد که کشورش خواستار دوری از هرگونه درگیری و آشوب منطقه‌ای است.

ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از ریزش نیروی دیگری در دولتش خبر داد و اعلام کرد «کوین هَسِت» رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید به زودی سمتش را ترک می‌کند.

تسنیم: وزیر دفاع یمن با اعلام اینکه ارتش این کشور دستاوردهای تسلیحاتی و فناوری پیشرفته‌ای به دست آورده است، تاکید کرد به‌زودی متجاوزان به ملت یمن را با غافلگیری‌هایی که هرگز انتظار آن را ندارند، شگفت‌زده خواهیم کرد.

فارس: یک روزنامه ژاپنی به نقل از مقام‌های دولت ژاپن مدعی شده که دولت این کشور تصمیم دارد از طرح خود برای امضای پیمان صلح با روسیه در پایان ماه ژوئن (تیر) و در زمان برگزاری نشست «جی-20» در «اوزاکا» صرف‌نظر کند.

ایسنا: کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، کشورش فوراً فعالیت سفارت خود را در ونزوئلا متوقف می‌کند زیرا دیپلمات‌های آن دیگر قادر به دریافت ویزا نخواهند بود.

ایلنا: جلیقه‌زردهای فرانسه برای بیست و نهمین هفته متوالی و برای نخستین‌بار بعد از برگزاری انتخابات پارلمان اروپا به خیابان‌ها آمدند.

فارس: برای اولین‌بار در تاریخ استقلال تاجیکستان یک لایحه قانونی درباره وضعیت نظامی تهیه و تصویب شد. معاون اول وزارت دفاع تاجیکستان در پارلمان این کشور هدف از طراحی این لایحه را ایجاد مبنای قانونی برای انجام اقداماتی در راستای حفاظت از کشور در زمان جنگ، جلوگیری از تجاوز یا تهدید و تقویت ظرفیت دفاعی کشور عنوان کرد.

ایلنا: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با یک پهپاد «قاصف کا دو» مراسم و رژه نظامی متجاوزان و مزدوران در اردوگاه «راس عباس» در استان عدن را که در اشغال عربستان و امارات است، مورد هدف قرار داد.

ایرنا: وزارت امور خارجه کانادا خبر داد که به دلیل خودداری کاراکاس از تمدید روادید دیپلمات‌های اتاوا، این کشور فعالیت سفارت خود در ونزوئلا را تعلیق می‌کند.

مهر: شورای نظامی سودان در واکنش به اخبار امنیتی اخیر این کشور و حملات نیروهای این شورا به تظاهرات‌کنندگان گفت: آنچه نیروهای امنیتی مرتکب شدند منطقه هم‌مرز با منطقه تحصن‌کنندگان را هدف قرار داده بود.

باشگاه‌خبرنگاران: «برنی سندرز» یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از سیاست‌های جنگ‌طلبانه سران این کشور انتقاد کرد.

دراین پرونده بخوانید ...