شناسه خبر : 34569 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

پیشنهاد ختم قرآن در مجلس

انتخاب نوشت: منتخب مردم رفسنجان و انار در مجلس یازدهم پیشنهاد داد که نمایندگان مجلس روزانه قرآن را ختم کنند. او گفت: بر اساس این پیشنهاد به هر نماینده روزی دو صفحه از این کتاب الهی اختصاص می‌یابد و بنا داریم از جلسه روز یکشنبه این کار را آغاز کنیم. حسین جلالی با بیان اینکه روال کار به این شکل است که هر نماینده روز یکشنبه دو صفحه مربوط به خود را می‌خواند و در روزهای بعد دو صفحه بعدی قرآن را تا اینکه یک ختم کامل داشته باشد، اظهار کرد: در شروع، صفحه اول و دوم برای آقای قالیباف، رئیس مجلس، در نظر گرفته شده است.

نقدهای شما را می‌پذیرم

ایسنا نوشت: محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس دهم در نامه‌ای به مردم ایران، گزارشی از عملکرد فراکسیون امید ارائه و بیان کرد که نقدها را می‌پذیرد. او نوشت: رویه و اعتقاد من این است که بدون آنکه فریاد بزنم یا در دام هیاهوی تبلیغاتی گرفتار شوم یا در جنگ لفظی و کلامی با دیگران، منابع ارزشمند کشور را معطل تصمیم‌گیری کنم، گزارش دهم. پاسخ من تصدیق بسیاری از نقدهای شما به ناکارآمدی‌ها یا فرصت‌سوزی‌هاست. من با شما هم‌نظرم که می‌توانستیم در حوزه‌های مختلف بهتر عمل کنیم و به انتظارات شما بیشتر نزدیک شویم. اما در بسیاری از موارد هم توضیحات و پاسخ‌هایی وجود دارد که قطعاً در آینده با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

راه‌اندازی کمیته دوستی

ایران به نقل از سایت منطقه‌ای الخلیج آنلاین در گزارشی نوشت: گویا به تازگی  ایران و عربستان سعی دارند به سمت روابط نزدیک با یکدیگر حرکت کنند. الکندوری تحلیلگر مسائل سیاسی به این رسانه گفته است که عربستان همچنان از عراق به‌عنوان واسطه خوبی برای رابطه با ایرانی‌ها در رابطه با پرونده یمن، بررسی مسائل نفتی و صادرات جهانی آن استفاده می‌کند. روزی که الکاظمی نخست‌وزیر جدید عراق هیاتی را به عربستان فرستاد، یک تماس تلفنی با اسحاق جهانگیری، معاون حسن روحانی داشت و در خصوص راه‌اندازی کمیته دوستی بین ایران و عربستان و اجرا کردن طرح‌هایی توافق کردند. عراق قصد دارد نقش میانجی بین این دو کشور را ایفا کند.

نشانه‌های بازگشت احمدی‌نژاد

تسنیم در گفت‌وگو با عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر سیاسی اصولگرا نوشت: اینکه ابتدای شروع کار مجلس به‌جای ارائه طرح‌های اساسی در دفاع از حقوق ملت و پیگیری مسائل جدی کشور، پیشنهاد تظاهر به ختم قرآن بکنند؛ این آفت بازگشت روش‌های احمدی‌نژادی است که یک‌بار از آنها لطمه خوردیم و کافی است. آقای جلالی می‌تواند در خانه خود قرآن بخواند، اما در مجلس باید طرح بدهد و ذهن مبارکش را به‌کار بگیرد. این تظاهر کردن‌ها به هیچ وجه برای ملت راهگشا نخواهد بود و فقط عوام‌فریبی صرف است. یکی از مسائل جدی امروز این است که اجازه ندهیم تفکر احمدی‌نژادی در بین نیروها رسوخ کند.

دراین پرونده بخوانید ...