شناسه خبر : 31096 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

داوری: پرستویی در زندگی‌ام نیست

انصاف نوشت: عبدالرضا داوری از چهره‌های نزدیک به احمدی‌نژاد و عضو دفتر او در واکنش به توئیت‌های همسرش «الهام سلمانی» که مدعی وجود یک «پرستو» در زندگی مشترکشان شده، گفت در آستانه جدایی از سلمانی است و پرستویی هم در کار نیست. نوروز پارسال که از زندان به مرخصی درمانی آمدم موضوعاتی پیش آمد و من هم تصمیمی از چند سال پیش داشتم که از ایشان جدا بشوم. آنهایی که به من نزدیک‌ترند، چه در دفتر آقای احمدی‌نژاد یا امثال خود شما، می‌دانید که حداقل یک‌سال است به‌طور جدی دنبال طلاق بودم. خانواده ایشان و خانواده خودم در جریان هستند. اینکه ماجرا را به مسائل امنیتی و پرستو نسبت بدهند برایم عجیب بود.

پشیمانی حبیب‌الله پیمان از نقد بازرگان و لیبرالیسم

سازندگی به نقل از حبیب‌الله پیمان نوشت: لیبرالیسم آن زمان را نقد کردم، معیار برای من دموکراسی، برابری، عدالت و آزادی بود که فکر می‌کردم آن جریان در این قالب نمی‌تواند این معیارها را داشته باشد. من همچنان به اصول آزادی، برابری، سوسیالیسم و دموکراسی پایبندم اما امروز به این رسیده‌ام که به اشتباه تصور می‌کردم دولت مهندس بازرگان مزاحم است. دولت بازرگان مانع این مسائل یعنی آزادی و برابری نبود. من تصور می‌کردم اینها (دولت بازرگان) با بینشی که داشتند (لیبرالیسم) سد راه آزادی، برابری و سوسیالیسم می‌شوند. باید همان زمان به این مسائل فکر می‌کردیم که نباید لیبرالیسم را «جاده صاف‌کن امپریالیسم» بنویسیم، چون بنیادهای لیبرالیسم همان بنیادهایی است که ما به آن اعتقاد داریم.

قالیباف: اصولگرایان الفبای سیاست را نمی‌دانند

اعتماد آنلاین به نقل از محمدباقر قالیباف نوشت: همه فکر می‌کنند در انتخابات 96 اصول وحدت رعایت شد. درحالی که کمپین اصولگرایی اشتباهی بود. وقتی رئیس‌جمهور مستقر وجود دارد و یک انتخابات میان‌دوره‌ای در حال برگزاری است چرا از جناح مقابل دو نفر باید حضور پیدا کنند؟ آن هم با این استدلال که تا هفته آخر حضور داشته باشند تا مشخص شود وضع کدام‌یک بهتر است یا تا هفته آخر با خودتان رقابت کنید و هفته آخر با رقیب اصلی. اینها اشکالات جدی در حوزه برنامه‌ریزی و الفبای کار سیاسی است. ما در برنامه‌ریزی مشکلات زیادی داریم. اگر شورای نگهبان افراد دیگر را رد صلاحیت نمی‌کرد، همه آنها می‌آمدند. کسی با سازوکار جمنا رد نشد.

مردم روحانیت را مثل جان در آغوش می‌گیرند

ایسنا به نقل از حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و امام‌جمعه موقت تهران، نوشت: شهادت امام‌جمعه کازرون و طلبه همدانی افتخاری برای جامعه روحانیت بود و ما را سربلند و سرفراز کردند. دشمنان با این کار یأس خودشان را نشان دادند. روحانیت در ابتدای انقلاب و در حال کنونی انقلاب، در کنار مردم در صحنه‌های مختلف نظام حاضر شدند. مردم روحانیت را مثل جان در آغوش می‌گیرند و مثل نگین دورشان را دارند، شهدا زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند، دشمنان با هدف اینکه اگر روحانیت نباشند به اهداف خود می‌رسند این کارها را انجام می‌دهند، اما نمی‌دانند که روحانیت عمامه را کفن خود می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها