شناسه خبر : 30944 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایرنا: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، با اشاره به ایرادات این شورا به طرح استانی شدن انتخابات، گفت: این مصوبه مجلس دارای بیش از 10 مورد ابهام، چهار مورد ایراد خلاف شرع و تعدادی ایراد خلاف قانون است. عدالت انتخاباتی با طرح استانی شدن انتخابات تامین نشده است.

فارس: مصطفی کواکبیان، عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، از حضور قطعی محمدرضا عارف در انتخابات هیات رئیسه مجلس خبر داد و گفت: صحبت شده است که اگر آقای عارف نیامد، من در انتخابات هیات رئیسه مجلس شرکت کنم.

ایرنا: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: دست چُدنی دشمن که تا دیروز در دستکش مخملی پنهان شده بود، امروز بیرون آمده و شمشیر را از غلاف بیرون کشیدند تا ما را بترسانند. صهیونیست‌ها برای اینکه بتوانند آمریکایی‌ها را به ماجراجویی در خاورمیانه وادار کنند، به دنبال صحنه‌سازی هستند.

فارس: سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به اقدام ایران برای افزایش چهاربرابری ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم خود گفت: قویاً از ایران می‌خواهیم همان‌طور که تاکنون به تمامی تعهداتش ذیل برجام پایبند بوده، اجرای این تعهدات را ادامه دهد و از هرگونه اقدامی که موجب نقض تعهدات این کشور شود، خودداری کند.

ایسنا: محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، گفت: بنیاد مستضعفان نیامده جای دولت را بگیرد بلکه با هدف محرومیت‌زدایی در کنار دولت است.

جماران: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، گفت: ملت ایران همواره در تاریخ نشان داده که به دنبال جنگ نیست. آمریکایی‌ها نیز جنگ را به مصلحت خود نمی‌دانند و حاضر نخواهند بود به خاطر منافع رژیم صهیونیستی و امارات وارد جنگ شوند.

خبرآنلاین: مصطفی هاشمی‌طبا، وزیر صنایع دولت دوران جنگ، وضعیت کشور را در مقایسه با دوران جنگ، سخت‌تر توصیف کرد و گفت: اختیارات دولت متناسب با توقعات نیست.

ایلنا: سعید جلیلی گفت: این بحثی که تحت عنوان دولت در سایه مطرح می‌شود یک تشکیلات نیست بلکه یک گفتمان است؛ یعنی ما باید سایه به سایه روند تحولات کشور را دنبال کنیم.

فارس: حسن رحیم‌پورازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: اینکه گفته می‌شود فرزندان همه مسوولان در خارج کشور و اروپا هستند این‌گونه نیست و عده معدودی از مسوولان این‌گونه هستند.

تسنیم: دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی با رد شایعات مطرح‌شده پیرامون تجارت شکر و سهام شرکت قند دزفول، هرگونه ارتباط با مدلل را رد کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها