شناسه خبر : 22809 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها

تسنیم: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام حاج شیخ محمدباقر تحریری را به تولیت مدرسه مروی منصوب کردند.

ایسنا: جمعی از مقامات پیشین آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به پیامدهای خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای هشدار دادند و تاکید کردند عدم تایید پایبندی ایران به توافق به منزله این خواهد بود که آمریکا به توافق پایبند نیست.

ایسنا: برای حمید بقایی که پس از آزادی، روز 15 مرداد مجدداً در دادسرای عمومی و انقلاب تهران حضور یافته بود، قرار کفالت صادر شد. 

ایلنا: وزیر امور خارجه ایران گفت: ایران هیچ تمایلی برای ادامه تنش در روابط میان تهران و ریاض ندارد. یکی از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های ایران گسترش و توسعه روابط با کشورها به‌ویژه همسایگان‌مان است و بهبود روابط ایران و عربستان نیازمند احترام متقابل و احترام به منافع مشترک و پایان دادن به سیاست‌هایی است که به جنگ و افراط در منطقه دامن می‌زند.

ایرنا: وزیر اطلاعات گفت: سیاست و امکان وزارت اطلاعات در خصوص کانال‌ها، برنامه پلیسی نیست و این‌گونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدای از عناصر ضد انقلاب را در شأن یک جامعه رشد‌یافته نمی‌دانیم، در مورد ادمین کانال‌های داخلی می‌توانیم افراد را احضار کنیم و به دستگاه قضایی تحویل دهیم و دخالتی در کار قاضی نداریم.

مهر: دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی به دنبال بستن فضای مجازی و سایت‌ها و کانال‌ها نیست. در دولت جدید به یاری خدا دست تعامل به سوی دولت دراز می‌کنیم تا در فضایی غیرملتهب این فضا را مدیریت کنیم که قطعاً همکاری می‌کنند و البته اگر همکاری هم نکردند فکری خواهیم کرد.

ایسنا: فایننشال‌تایمز اعلام کرد اسناد جدیدی که وزارت امور خارجه آمریکا از حالت طبقه‌بندی خارج کرده است، نشان می‌دهد دولت انگلیس در کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت مصدق نقش داشته است.

ایرنا: رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه بعید است آمریکا توافق هسته‌ای را نقض کند، زیرا خودش شکست خواهد خورد، گفت: اگر آمریکا توافق هسته‌ای را نقض کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود.

فارس: سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد ناجا از نماینده‌ای که اقدام به ضرب و شتم مامور پلیس در فرودگاه مهرآباد کرده بود، رسماً شکایت کرده است.

ایرنا: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بازی دو ملی‌پوش فوتبال ایران مقابل تیم فوتبال باشگاهی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

ایلنا: غلامرضا حیدری، عضو کمیته حصر فراکسیون امید مجلس، از درخواست نمایندگان برای پیگیری موضوع رفع حصر ازسوی رئیس مجلس خبر داد.

 

دراین پرونده بخوانید ...