شناسه خبر : 22022 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

رهبر انقلاب: مشی همیشگی بنده حمایت از دولت‌های بر سر کار است

پرهیز از دوقطبی‌سازی

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعلام حمایت از دولت گفت: مشی همیشگی بنده این بوده و هست که از همه دولت‌هایی که بر سر کارند، حمایت می‌کنم و بعد از این نیز همین‌گونه خواهد بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اعلام حمایت از دولت گفت: مشی همیشگی بنده این بوده و هست که از همه دولت‌هایی که بر سر کارند، حمایت می‌کنم و بعد از این نیز همین‌گونه خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار سران قوا، مسوولان و کارگزاران نظام و جمعی از مدیران کشور گفتند: اداره صحیح کشور در وهله اول نیازمند مشخص شدن «ملاک‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری» و در مرحله بعد، نیازمند «استفاده از تجربه‌های ۳۸ سال گذشته» است. همچنین ایشان با اشاره به «تاثیر تعیین‌کننده انسجام و وحدت ملی» در موفقیت‌های چهار دهه اخیر افزودند: باید از این تجربه موفق در اداره کشور استفاده کرد، البته وحدت منافاتی با اعلام مخالفت با سیاست‌های دستگاه‌ها ندارد اما نباید در زمینه مسائل کلان در کشور کشمکش و بگومگو باشد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «دوقطبی شدن کشور» و «دودستگی مردم» را تجربه‌ای خطرناک دانستند و افزودند: در سال 13۵۹، رئیس‌جمهور وقت جامعه را دوقطبی، و مردم را به دودسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود. همچنین ایشان با اشاره به قضیه «برجام» گفتند: به مسوولانی که پیگیر این مساله بودند اعتماد داشتیم و داریم چرا که آنها را خودی و مومن می‌دانیم. رهبر انقلاب در ادامه به نامه آقای ظریف به مسوولان اروپایی درباره موارد نقض برجام به‌دست آمریکایی‌ها اشاره کردند و افزودند: وزیر امور خارجه که مخالف مذاکرات نیست اما چون انسانِ «متدین، باوجدان و دارای احساس مسوولیت» است، در این نامه موارد مختلف «نقض روح و جسم برجام» را تشریح کرده است. همچنین ایشان خاطرنشان کردند: رئیس‌جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که «باید بشود» اما مخاطب و مجریِ عمده این موارد، خود ایشان و تیم کاریِ دولت هستند. ما مسوولان در این چند سال درباره مسائل اقتصادی خیلی حرف زده‌ایم اما اکنون باید وارد عمل شد، به همین علت «ارائه نقشه راه روشن و جامع» از اولین کارهایی است که دولت باید انجام دهد. همچنین ایشان «فضای مجازی» را از دیگر مسائل مهم و تاثیرگذار در اداره صحیح کشور خواندند و گفتند: باید همه مردم بتوانند از منافع فضای مجازی استفاده کنند و در زمینه‌هایی که به ضرر کشور، افکار عمومی و به ویژه جوانان نیست، سرعت اینترنت افزایش یابد و هر کار لازم دیگر نیز انجام شود. 

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها