شناسه خبر : 35224 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

شوخی ندارم

قالیباف: فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات براساس قانون بود

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در مراسم معارفه مهرداد بذرپاش در جایگاه ریاست دیوان محاسبات به انتقاداتی که به انتخاب بذرپاش وارد می‌شود، پاسخ داد. در این مراسم همچنین مهرداد بذرپاش، پاسخ منتقدان خود را داد و با اشاره به جنجالی که درباره سوابق اجرایی او به راه افتاده است، گفت: کلکسیونی از حرف‌ها زده شد. بعضی دلسوز بودند و برخی احتمالاً نگران شدند. من از همه آنها گذشتم و به خون پدر شهیدم قسم یاد می‌کنم و با خدای خود عهد می‌بندم که ایستاده‌ام و ذره‌ای از حقوق مردم و بیت‌المال کوتاه نمی‌آیم و اجازه نمی‌دهم به کسی به اسم عدالت‌خواهی ظلم شود.

بذرپاش در ادامه افزود: با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد، ولی نظارت دقیق بر مبنای قانون و سختگیرانه را پیش می‌گیرم زیرا پای بیت‌المال در میان است و شوخی ندارم و پاسداری از بیت‌المال هم ماموریت اصلی دیوان است که باید در سخت‌ترین شرایط آن را رعایت کنیم. طبق گزارش خبرآنلاین، در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل و دادستان دیوان محاسبات کشور که روز دوشنبه ششم مردادماه برگزار شد، رئیس مجلس نیز منتقدان رئیس جدید دیوان محاسبات را بی‌جواب نگذاشت و خطاب به بذرپاش گفت: هرچه بود گذشت. از امروز عمل شماست که در پیشگاه خدا، نمایندگان و مردم قضاوت می‌شود. ثابت کنید که فرزند گام دوم هستید. این خواسته یکایک ما در مجلس شورای اسلامی از شماست.

قالیباف همچنین اظهار کرد: من مکلف هستم از قانون دفاع و موبه‌مو آن را اجرا کنم. فرآیند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت. تعداد نامزدها در این دوره بیشتر بود و رقابت جدی مومنانه‌ای شکل گرفت. من موظف هستم انتخاب مجلس شورای اسلامی را پاس بدارم و از آن حمایت کنم. ان‌شاءالله دو برادر عزیز (مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس و علی کامیار به عنوان دادستان دیوان محاسبات کشور) با کار و تلاششان به انتخاب درست مجلس شورای اسلامی صحه بگذارند.