شناسه خبر : 34573 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

خبرآنلاین: عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، گفت: در طرح پیش‌فروش خودرو، حامی حقوق مصرف‌کننده هستیم. این طرح توسط کمیته خودرو ارائه شده است و مشابهی در دنیا ندارد. بگذاریم در برخی موارد نیز دنیا از مشابه ایرانی استفاده کند.

تسنیم: رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه درج قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی قماربازی است، گفت: اگر قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی اعلام نکنند، ‌ بازار مسکن به آرامش می‌رسد.

میزان: ۹ بانک و ۲۲ نهاد مالی غیربانکی مجموع سفارش‌های خود را به ترتیب به ارزش 4 /209 و 9 /55 هزار میلیارد ریال در سامانه‌های بازار بین‌بانکی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کردند. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش 51 هزار میلیارد ریال اوراق به قیمت یک میلیون ریال (با کوپن سود سالانه ۱۵ درصد) موافقت کرد.

ایلنا: نرخ ارز اختصاص‌یافته به گروه لاستیک و مواد اولیه لاستیک به ارز نیمایی تغییر کرد.

خبرآنلاین: مرکز آمار اعلام کرد که جمعیت ۱۵ساله و بیشتر ساکن در شهرها روزانه به‌طور میانگین بیش از ۱۰ ساعت را صرف رسیدگی به خود می‌کنند و تنها سه ساعت را به اشتغال و کسب مزد اختصاص می‌دهند.

خبرآنلاین: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، از ارسال برنامه اصلاح ساختار بودجه کشور به مجلس خبر داد.

مهر: روانبخش بهزادیان مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با آغاز شیوع ویروس کرونا، ارتباطات تجاری شناورهای ما با امارات متحده عربی متوقف شده بود اما بر اساس پروتکل‌های جدید بهداشتی، این ارتباطات تجاری از سر گرفته شده است. بنادر امارات اعلام کرده‌اند واردات میوه از ایران صرفاً باید توسط کانتینرهای یخچال‌دار انجام شود که این امکان در لنج‌های سنتی ما وجود ندارد.

خبرآنلاین: رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: در گذشته ۷۰ درصد بازار ما در دست محصولات خارجی بود و برندهای ایرانی تنها سهم ۳۰درصدی داشتند. اکنون این سهم کاملاً برعکس شده و ۷۰ درصد بازار در دست برندهای داخلی است.

میزان: ناصر رئیسی‌فرد، رئیس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی، بنزین دونرخی را عامل اصلی خریدوفروش کارت سوخت اعلام کرد و گفت: اکثراً افراد به‌طور مستقیم در جایگاه سوخت با مالکان خودرو در خصوص قیمت بنزین صحبت می‌کنند و به‌صورت توافقی سهمیه سوخت را به فروش می‌رسانند.

دراین پرونده بخوانید ...