شناسه خبر : 31098 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

فارس: مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که در جریان پرونده فساد در بانک سرمایه از کشور فرار کرده بود، توسط اینترپل در اسپانیا دستگیر شد.

تسنیم: عباس معمارنژاد، معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد، از فروش ۴۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها تا پایان سال جاری در کشور خبر داد و گفت: طی یک سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد. بانک‌های دولتی و خصوصی‌شده‌ای که هنوز تحت نظارت وزارت اقتصاد هستند بین 70 تا 100 هزار میلیارد تومان اموال مازاد در اختیار دارند.

فارس: علی لاریجانی، رئیس مجلس، با بیان اینکه ۵۰۰ هزار مسکن اضافه در تهران و در کل دو میلیون مسکن اضافه در کشور وجود دارد، گفت: باید مالیات سنگین برای خانه‌های خالی وضع شود.

تسنیم: مدیرکل تعزیرات تهران با بیان اینکه برخی خودروهایی که قرار بود خودروسازان از طریق فروش فوری تحویل دهند به بهانه کمبود قطعات تحویل داده نشده است گفت: ادعای دو شرکت خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه غیرواقعی است. خودروسازان مکلفند تا تعهدات خود را عمل نکرده‌اند، فروش فوری نکنند و اگر ثبت نامی صورت گرفت باید خودرو کامل و سالم تحویل دهند.

ایسنا: فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تخصیص منابع حاصل از خصوصی‌سازی برای جبران کسری بودجه، این مساله را رد کرد و گفت: حتی یک ریال از خصوصی‌سازی به این حوزه نخواهد رفت.

ایرنا: پروانه رضایی‌بختیاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان تهران در بهار امسال به 1 /12 درصد افزایش داشته است، گفت: نرخ بیکاری استان در مدت مشابه سال گذشته 1 /11 درصد بود.

ایسنا: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: امروز سیاست ممنوعیت یا آزادسازی کامل واردات یا صادرات هیچ کالایی دیگر در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ندارد. این مهم متناسب با تامین نیازهای کشور با اعمال مقطعی عوارض روی اقلام وارداتی یا صادراتی انجام خواهد گرفت.

ایسنا: باقر معبودی‌نژاد، رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد، گفت: در حال حاضر خرید طلا کم شده است. کارگاه‌های تولیدی تعطیل شدند، بیش از ۷۰ درصد کارخانه‌های تولیدی ما تعطیل شده و فعالیت ۳۰ درصد باقی‌مانده بسیار کم است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها