شناسه خبر : 30867 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: همزمان با تاکید مجدد دولتی‌ها بر ضرورت احیای «وزارت بازرگانی»، دو کمیسیون حمایت از تولید ملی و کشاورزی مجلس مخالفت خود را نسبت به تفکیک وزارت صمت اعلام کردند.

ایسنا: شرکت ملی نفت ایران قیمت فروش رسمی تمامی گریدهای نفت خود برای بارگیری در ژوئن به مقصد آسیا را در مقایسه با ماه می به میزان ۳۵ تا ۶۵ سنت در هر بشکه افزایش داد.

تسنیم: معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک‌روزه گوشتی و تخم‌مرغ نطفه‌دار گوشتی شد.

خانه ملت: سیدمحمدجواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: تا دو میلیون بشکه نفت در روز هم می‌توانیم در دوران تحریم نفت به فروش برسانیم.

ایرنا: مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران گفت: از بانک مرکزی و همه دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که لیست اسامی دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰تومانی را منتشر کنند و میزان واردات، نحوه توزیع و نرخ توزیع مشخص شود. آیا درست است که ۳۰ میلیارد دلار ارز به خارج رفته است اما هیچ خبری از کالاها نیست؟

خبرآنلاین: مدیرکل استاندارد تهران گفت: با توجه به آنکه امکان تقلب در طلای آب‌شده وجود دارد، به هیچ‌وجه مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران نیست و مردم برای سرمایه‌گذاری طلای آب‌شده خریداری نکنند.

ایرنا: طرح استفاده اجباری از رمز دوم یک‌بارمصرف که قرار بود از اول خردادماه اجرا شود، تا مدتی نامعلوم به تعویق افتاد.

ایرنا: وزیر راه و شهرسازی گفت: اصلاحیه‌ای را با مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم که در صورت تصویب چنانچه سقف اجاره‌بهای مسکن رعایت شود مشمول معافیت مالیاتی شود در غیر این صورت اخذ مالیات به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

تسنیم: صادرات چین به ایران در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی به حدود 8 /1 میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریباً نصف شده است.

ایلنا: رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت گفت: هایپرفروشان با تبلیغات گسترده ۷۰ درصد بازار را گرفته‌اند و خرده‌فروشان سطح شهری را دچار مشکل کرده‌اند.

مهر: رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران گفت: کسانی که با قیمت‌های بالا در یک ماه اخیر خودرو خریده‌اند در انتظار زیان باشند.

دراین پرونده بخوانید ...