شناسه خبر : 27114 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایلنا: نماینده مردم زابل و زهک با بیان اینکه امسال ورودی آب هیرمند صفر بوده است، گفت: نامه‌ای برای رئیس‌جمهور نوشتم و رونوشت آن را به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کردم چراکه اگر به فکر چاره‌ای برای مردم این منطقه نباشیم مانند سال‌های 49، 50 شاهد کوچ عمده بسیاری از مردم این منطقه به مناطق دیگر ایران خواهیم بود.

تسنیم: مرکز آمار ایران نرخ تورم ماهانه اردیبهشت را ۱ /‌۱ درصد، نرخ تورم نقطه به نقطه را ۳ /‌۸ درصد و نرخ تورم متوسط را هشت درصد گزارش کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه و نقطه به نقطه روند صعودی، اما نرخ تورم متوسط روندی نزولی را ثبت کرده است.

مهر: نمایندگان مجلس به محمود حجتی، وزیر کشاورزی، به‌خاطر عدم کنترل بازار گوشت قرمز، عدم صادرات سیب و مرکبات و کاهش تعرفه‌های واردات محصولات کشاورزی کارت زرد دادند.

ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اقتصاد ایران آنقدر قوی است که با این توپ و تشرهای خالی اتفاقی برایش نیفتد.

فارس: رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز گفت: امروز بیش از ۸۰ درصد از تولیدکنندگان (بنگاه‌های کوچک) تعطیل هستند و با توجه به اوضاع اقتصادی کشور مواد اولیه در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد.

ایرنا: سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در تعطیلات نوروز امسال به‌طور متوسط روزانه ۷‌ /‌۵۱ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند. استان‌های فارس با ۹۹ و کرمان با ۷۵ فوتی بیشترین و استان‌های اردبیل با ۶ و بوشهر با ۱۰ فوتی کمترین شمار کشته‌های ناشی از تصادف را داشته‌اند.

ایسنا: سیدفرید موسوی، نماینده مردم تهران، از تهیه طرحی برای کاهش عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان و دانشجویان مشغول به تحصیل در کشورهای همسایه خبر داد.

ایسنا: وزیر دارایی فرانسه گفت: پاریس در حال بررسی این موضوع است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند زیان شرکت‌های اروپایی را که بابت فعالیت در ایران از سوی آمریکا جریمه می‌شوند جبران کند.

مهر: عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران از مصوبه هیات دولت مبنی بر تکلیفی شدن اعطای وام ۵۰ میلیون‌تومانی نوسازی مسکن از سوی بانک‌ها با سود ۹ درصد خبر داد.

ایسنا: اتحادیه اروپا در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران تصمیم گرفته است مبادلات خود را به جای دلار با یورو انجام دهد، اما ایده کنار گذاشتن دلار از توافق‌نامه‌های بین‌المللی موضوع جدیدی نیست.

دراین پرونده بخوانید ...