شناسه خبر : 26605 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایلنا: به گزارش مرکز آمار نرخ تورم در فروردین‌ماه ۱۳۹۷ به 1 /8  درصد رسید که نسبت به همین آمار در ماه قبل (2 /8 درصد) 1 /0 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

ایبنا: مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درخصوص فعالیت خرید و فروش بیت‌کوین در صرافی‌ها گفت: صرافی‌هایی که از بانک مرکزی مجوز دارند، به این عرصه وارد نمی‌شوند و آن صرافی‌هایی که اقدام به فروش بیت‌کوین می‌کنند، غیرقانونی هستند.

ایسنا: دو فروند هواپیمای «ای‌تی‌آر» (ATR) جدید به ‌زودی به ناوگان هوایی ایران خواهد پیوست. با ورود این دو فروند هواپیما، تعداد هواپیماهای نو خریداری‌شده از نوع «ای‌تی‌آر» به ۱۰ فروند خواهد رسید.

شاتا: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور از کاهش ۷۶درصدی واردات سیگار در سال ۹۶ خبر داد.

مهر: به گزارش روابط ‌عمومی بانک مرکزی به‌ کارگیری ابزار بیت‌کوین (Bit Coin) و سایر ارزهای مجازی در تمام مراکز پولی و مالی کشور ممنوع است.

ایسنا: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از افزایش حرکت پوسته زمین خبر داد و گفت: حرکت پوسته زمین در کل فلات ایران در سال گذشته 60 درصد افزایش یافته است.

تسنیم: ماموران گمرک استان البرز موفق به کشف مقادیری مواد مخدر از نوع شیره تریاک شدند که در نمد دم‌کنی درب قابلمه آغشته شده بود.

خانه‌ملت: وزیر اقتصاد گفت از اول دولت یازدهم تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها به فروش رفته است.

خانه‌ملت: ۲۶۴ تن از نمایندگان در بیانیه‌ای با حمایت نیروهای مختلف سپاه همچون نیروی قدس و سازمان اطلاعات سپاه اعلام کردند که سپاه در طول ۴۰ سال گذشته مظلومانه برابر هجمه‌ها علیه انقلاب اسلامی ایستادگی کرده است.

مهر: رئیس پژوهشکده پولی و بانکی گفت بسیاری از بانک‌های ایران ریسک ندارند، اما چون صورت‌های مالی خود را شفاف نمی‌کنند، بانک‌های بین‌المللی با آنها وارد تعامل نمی‌شوند.

تسنیم: گزارش اولیه سازمان برنامه و بودجه حاکی است، طی سال ۹۶ رشد تعداد بیکاران تقریباً در حد صفر بوده است.

میزان: رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت تعامل قوا در تامین امنیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور، معاون اول خود را مامور تهیه طرحی برای پیشبرد این امر کرد.

تسنیم: با کاهش سود تسهیلات مسکن صندوق پس‌انداز یکم از 5 /9 به هشت درصد در مناطق شهری و از هشت به شش درصد در بافت‌های فرسوده طبق مصوبه شورای پول و اعتبار میزان اقساط ماهانه تسهیلات ۱۶۰میلیونی خانه‌اولی‌ها به ترتیب حدود ۱۳۰ هزار و ۱۷۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

دراین پرونده بخوانید ...