شناسه خبر : 26006 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها (اقتصادی)

شادا: معاون وزیر اقتصاد گفت: در شاخص حمایت از سرمایه خرد امتیاز ایران ۳۳ است که امتیاز مناسبی نیست و باید حتماً قانون تجارت کشور تغییر کند تا امتیاز ما بهبود پیدا کند.

مهر: بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم نقطه‌به‌نقطه در بهمن‌ماه، به ۲ /۸ درصد کاهش یافته است.

ایسنا: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قضات در حال پیگیری اختلاس ایجادشده در وزارت نفت هستند و در این راستا اموالی از فرد اختلاس‌کننده کشف شده است. در ارتباط با روند رسیدگی این پرونده، خوشبختانه اموال خیلی زیادی کشف کرده‌ایم که شامل تعداد زیادی ماشین‌های آخرین مدل می‌شود.

صدا و سیما: مدیرکل مقررات ارزی از اجرای آزمایشی سامانه نیما خبر داد که با استفاده از آن ارز واردکنندگان از بستری امن تامین می‌شود.

ایرنا: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان، یک میلیون قطعه مرغ آلوده به آنفلوآنزای پرندگان طی دو ماه گذشته در شش مرغداری این شهرستان معدوم شد.

مهر: وزیر کشور گفت: هیچ‌کس در نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال بستن و قلع و قمع کردن فضای مجازی نیست و همه به دنبال ساماندهی آن هستند تا از ظرفیت فضای مجازی بهترین استفاده شود.

تسنیم: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ از پرداخت یارانه نقدی به ۵۵ میلیون ایرانی در سال آینده خبر داد که با توجه به جمعیت ۷۶میلیونی یارانه‌بگیران یارانه ۲۱ میلیون نفر باید حذف شود.

ایرنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار ارز خانگی وجود دارد که اگر بانک مرکزی بتواند برای جلب اعتماد مردم اقدام کند، این ذخایر ارزی می‌تواند دوباره به چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

تسنیم: علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سه میلیون میلیارد تومان (سه هزار تریلیون تومان) سرمایه کل کشور است، گفت: سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده در کشور ایجاد می‌شود و حدود ۲۰۰ میلیارد دلار آن پس‌اندازهای مردم است که سرمایه‌گذاری نمی‌شود.

ایلنا: تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۰ماهه به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۴۶۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۳۴ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان معادل هشت درصد افزایش داشته است.

ایسنا: وضعیت شبکه بانکی نشان می‌دهد که بدهی دولت به بانک مرکزی در پایان آذرماه امسال به ۶۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با ۵۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد پایان سال قبل حدود ۶۳۰۰ میلیارد تومان افزایش دارد.

دراین پرونده بخوانید ...