شناسه خبر : 25716 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

باخبرگزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: اصغر هندی، مسوول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت درباره آخرین وضعیت تسویه بدهی بابک زنجانی اظهار کرد: قرار شده با شرکای خارجی زنجانی طی روزهای آینده در این خصوص مذاکره داشته باشیم.

عصر ایران: قائم‌مقام کمیته امداد با اشاره به اینکه مردم سالانه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان صدقه به کمیته امداد پرداخت می‌کنند، گفت: «با توجه به حمایت کمیته امداد از یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار، سهم هر خانوار از این رقم ماهانه هشت هزار تومان است.»

ایسنا: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای به بانک مرکزی و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، انجام ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای واردات از کشورهای چین، هند، کره و ترکیه را ممنوع اعلام کرد.

ایرنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد، گفت: خودروهایی تولید می‌شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین‌تر از استاندارد دارند.

میزان: رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه درباره موانع حقوقی بر سر راه استارت‌آپ‌ها گفت: ما مجتمع ویژه‌ای برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای داریم و در آنجا پرونده‌های این‌چنینی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

ایرنا: رئیس سازمان سرمایه‌گذاری اعلام کرد که طی چهار سال گذشته حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های چینی در ایران صورت گرفته است.

ایسنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که بر اساس آخرین شنیده‌ها، مساله بسته شدن حساب‌های حقیقی و حقوقی ایرانیان در چین حل شده است.

ایسنا: مصرف‌کنندگان از خودروهای سایپا ۱۱۱، تیبا هاچ‌بک، برلیانس اچ ۳۲۰ اتوماتیک، رنو سیمبل، سراتو اتوماتیک، سوزوکی گراند ویتارا اتوماتیک و سورنتو؛ کمترین رضایتمندی را در گروه‌های قیمتی این خودروها دارند.

ایلنا: علی طیب‌نیا که برنده جایزه سنگاپور نوین شده است، برای دریافت این جایزه عازم سنگاپور می‌شود. این جایزه از سال ۱۹۹۱ به دولتمردان، استادان و شخصیت‌های ممتاز سیاسی و اقتصادی سراسر جهان اهدا شده است.

ایسنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: بر اساس آخرین آمار، میزان بارش‌های استان تهران 1 /52 میلی‌متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است.

مهر: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر تعدیل شدن التهاب بازار ارز گفت: ما قرار گذاشتیم نرخ ارز یکسان شود و این موضوع قطعاً عملیاتی خواهد شد. اما چون در ارتباط‌های بین‌بانکی با برخی از کشورها کمبودهایی داریم به مشکلاتی برخوردیم.