شناسه خبر : 24532 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایرنا: مدیرعامل توانیر گفت با توجه به برآوردهای انجام‌شده در تابستان ۱۳۹۷ در چهار شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، تهران، مازندران و سیستان و بلوچستان شرایط خاصی برای وضعیت برق پیش‌بینی شده است. 

ایسنا: پس از فرمان مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از 5 /1 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات، وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب آیین‌نامه اجرایی این اعتبار خبر داد.

مهر: هیات وزیران مصوب کرد نام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از فهرست شرکت‌های دولتی مکلف به انجام حسابرسی عملیاتی حذف شود.

ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تعیین تکلیف حساب‌های ۲۰۰ میلیون‌تومانی کاسپین گفت: کاسپین ان‌شاءالله یک موسسه مجاز فعال در آینده خواهد بود و می‌تواند کارش را ادامه دهد که از این جهت مشکلی نخواهد داشت.

مهر: بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در تابستان سال جاری اجاره‌بها در شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد رشد داشته است.

ایرنا: قاضی مقیسه، قاضی شعبه 28 دادگاه انقلاب گفت حمید فلاح‌هروی و مهدی شمس، متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی را هر کدام به تحمل 20 سال حبس و استرداد اموال محکوم کرده است.

ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ۱۳ آبان، همزمان با روز دانش‌آموز، دستور انتشار «پیش‌نویس سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان» را صادر کرد.

خانه ملت: بیش از ۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری در اعتراض به قیمت خوراک پتروشیمی‌ها، تقاضا کردند مبنای محاسبه نرخ خوراک از صنایع بالادستی پتروشیمی تا واحدهای پتروشیمی بین مجتمعی پایین‌دستی بخش خصوصی و دولتی با ارز مبادله‌ای صورت گیرد یا در غیر این صورت برای جلوگیری از تبعیض و رانت به طور یکسان با نرخ آزاد محاسبه شود.

ایلنا: سید‌محمود نوابی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ هزار واحد صنفی بدون پروانه داریم، گفت: به ازای هر ۲۵ نفر یک واحد صنفی داریم که این آمار برای کشورهای عقب‌افتاده است.

مهر: بانک مرکزی اعلام کرد ورود و خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مجموعاً تا سقف مبلغ 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و بالاتر از این رقم، مصداق پولشویی یا سایر جرائم منشأ مرتبط است.

تسنیم: معاون وزیر صنعت گفت: یک تیم فنی معتبر خارجی برای بررسی معدن روی انگوران و تسریع در راه‌اندازی مهدی‌آباد به ایران می‌آیند.

دراین پرونده بخوانید ...