شناسه خبر : 24269 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مشوق ارتباطاتم

مقام معظم رهبری: تعامل گسترده با دنیا توصیه همیشگی ماست

شما با تکیه‌ بر هویت انقلابی -این نکته‌ بسیار مهمی است- با کار جهادی، با حمایت مردمی، با انبوه سرمایه‌های مادی و معنوی که امروز در اختیار شماست، می‌توانید کشور را پیش ببرید.

شما با تکیه‌ بر هویت انقلابی -این نکته‌ بسیار مهمی است- با کار جهادی، با حمایت مردمی، با انبوه سرمایه‌های مادی و معنوی که امروز در اختیار شماست، می‌توانید کشور را پیش ببرید و من سه جهت‌گیری عمده را توصیه می‌کنم: جهت‌گیری اول، پرداختن به مشکلات مردم است. جهت‌گیری دوم، تعامل گسترده‌ با دنیاست؛ این توصیه‌ همیشگی ماست که این درست نقطه‌ مقابل آن چیزی است که دشمنان ما و سلطه‌گران عالم دنبالش هستند. ما می‌توانیم با دنیا ارتباطات وسیع و گسترده‌ای داشته باشیم، هم به ملت‌ها و دولت‌های دیگر کمک کنیم، هم از کمک آنها بهره‌مند بشویم؛ حیات اجتماعی بشریت این‌جور پیش می‌رود: همکاری، همدلی، همراهی، تعامل با دنیا؛ اقلیم ما، جغرافیای ما، امکانات فراوان ما، این را برای ما آسان می‌کند. 

آنچه ما عرض می‌کنیم این است که مسوولان کشور در طول این دهه توانسته‌اند بحمدالله با دنیا همکاری کنند. علی‌رغم اینکه همواره دشمنان خواسته‌اند ملت ایران را منزوی کنند، [اما] ملت ایران منزوی نشده، با دنیا همکاری کرده و درعین‌حال با نظام سلطه و استکبار مقابله جدی کرده است؛ در برابر ترفندها توانسته‌اند ایستادگی کنند.

اینکه ما راجع به مسائل خارجی و سیاست خارجی و استکبار و نمی‌دانم از این حرف‌ها هی مکرر می‌گوییم، تکرار می‌کنیم در حرف‌های عمومی، در حرف‌های خصوصی، این به‌‌خاطر این است. نه اینکه ما با ارتباط با فلان کشور -حالا کشور اروپایی، کشور آسیایی، آفریقایی- مخالفیم، نه، آنهایی که با بنده کار کردند می‌دانند. بنده هیچ مخالفت که ندارم بلکه از اول مشوق این‌جور ارتباطات بودم، الان هم هستم. الان هم مسوولین دولتی را دائماً تشویق می‌کنم به افزایش ارتباطات. 

مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری (12 /5 /1396) 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها