شناسه خبر : 28481 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

ساختار مجلس خبرگان باید تغییر کند

تجارت فردا- لوگو ایرانبه نقل از عماد افروغ نوشت: از منظر یک نظریه‌پرداز انقلابی می‌گویم ساختار ما قفل کرده است. باید این قفل را بشکنیم، باید انبساط حاصل بشود. بالاترین شرط انبساط هم تحول در مجلس خبرگان است. طبقه حاکم  در واقع باید خادم مردم باشند، برعکس شده است، مردم خادم این افراد شده‌اند. اینها مخدوم و مردم خادم شده‌اند. قرار نبود این‌گونه بشود. اصولاً فلسفه حکومت اسلامی این نیست. فلسفه هیچ حکومت سالمی این نیست. اینها وکیل مردم هستند قیم نباید باشند، نباید از طرف مردم تصمیم بگیرند، هر تصمیمی که خواستند به نام مردم برای خودشان بگیرند.

♦♦♦

همه چیز را به پای رهبری می‌نویسند

تجارت فردا- لوگو ایرنابه نقل از احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان، نوشت: ما مساله‌ای که الان گرفتارش هستیم این است که نابسامانی‌هایی را که در مملکت است به پای رهبری می‌گذارند، انگار که فعال مایشاء در همه امور اقتصادی و اجتماعی و سیاسی رهبری است و مجلس و دولت بیکاره هستند. باید مراقب باشیم که این نقشه شوم دشمن است. ضعف مذاکره‌کنندگان و عدم رعایت خطوط قرمز توسط آنان و تلاش عده‌ای برای مرتبط کردن مشکلات این مذاکرات به رهبری از مسائلی است که با آن روبه‌روییم. ترامپ می‌خواهد در حاشیه اجلاس سازمان ملل با آقای روحانی دیدار کند، در حالی که رهبری هم مکرراً گفته‌اند که هیچ مقامی حق ندارد با دولت آمریکا مذاکره کند.

♦♦♦

سوپرمارکت‌های ما و ژاپن

تجارت فردا- لوگو فرهیختگانبه نقل از وحید جلیلی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار، نوشت: چند سالی است برای نشان دادن ایران به‌ عنوان یک کشور مفلوک تلاش همه‌جانبه‌ای انجام می‌شود. سال گذشته به ژاپن رفتیم. خیلی از محلات این شهر را دیدم. حاضرم قسم بخورم سوپرمارکت‌های این شهر محصولی بیشتر از سوپرمارکت‌های ما در جنوب شهر مشهد نداشتند، اما به ملت ما القا می‌شود که ما از افغانستان بدتر هستیم و الان هم می‌گویند ایران بدترین کشور جهان است. صدا و سیما را نگاه کنید، برنامه می‌گذارند و می‌گویند ماست چه رنگی است؟ سفید، آفرین ۱۰ میلیون تومان برنده شدید و جالب است شرکت‌کننده فکر هم می‌کند و این اوج جنگ نرم و اقتصادی رسانه ملی است.

♦♦♦

حمله به سفارت عربستان خطا بود

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نوشت: تعرض به سفارتخانه‌های انگلیس و عربستان غیرعادی و خطا بود. مسوولان امنیتی باید امنیت سفارتخانه‌ها را تامین کنند. نباید اجازه داد امنیت کشورمان به دلیل تصمیم عده‌ای و بدون نظر حاکمیت در عرصه بین‌المللی و جهانی زیر سوال رود. طبق کنوانسیون اگر به سفارتخانه‌ای در کشورمان امنیت داده می‌شود نباید اقداماتی همچون آتش زدن آن رخ دهد. این حتی شامل سفارت انگلیس هم می‌شود. در آن دوران مقام معظم رهبری که همواره با ادبیاتی آکنده از نفرت از انگلیس صحبت کرده و آن را انگلیس خبیث خطاب می‌کند، این کار را نادرست خواندند. این اقدامات کشور ما را ناامن نشان می‌دهد.

دراین پرونده بخوانید ...