شناسه خبر : 28206 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: دادستان کل کشور گفت: شش وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم و قبول نکردم زیرا شریک در جرم خواهم شد.

انتخاب: علی ربیعی، وزیر سابق کار در توئیت خود نوشت: کتاب شازده کوچولو را برای لاریجانی می‌فرستم، زیر این متن خط می‌کشم: «فرمانروا به شازده گفت: تو را وزیر دادگستری می‌کنم. شازده: کسی نیست که من او را محاکمه کنم. فرمانروا گفت: خودت را محاکمه کن. سخت‌ترین کار دنیاست.»

ایسنا: نایب‌رئیس مجلس در توضیحاتی درباره سوال از وزیر دادگستری در خصوص حصر گفت: برخی از نمایندگان از آن نظر سوال را وارد ندانستند که اختیارات وزیر را در این موضوع کافی نمی‌دانستند، نه اینکه راضی به ادامه حصر بودند.

فارس: منابع مطلع می‌گویند، نخست‌وزیر عراق در چند روز آتی، بنا بر دعوتی رسمی، به ایران خواهد آمد.

انتخاب: امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو با انتشار یک ویدئو گفت به ‌زودی قرار است در مورد برخی مسائل از جمله رئیسی و تیمش افشاگری کند!

فارس: علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیات‌رئیسه مجلس از طرح استیضاح وزیر کشور در مجلس خبر داد و گفت رحمانی‌فضلی یک هفته فرصت دارد در کمیسیون شوراها حاضر شود و به سوالات نمایندگان متقاضی استیضاح پاسخ دهد.

ایسنا: غلامحسین کرباسچی که به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود بعد از محکومیت، به یک‌سال حبس تعزیری محکوم شد. 

ایرنا: مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: استانداری تهران با درخواست محمود احمدی‌نژاد برای برگزاری تجمع به دلیل فقدان شرایط قانونی مخالفت کرد.

تسنیم: مهدی چمران گفت: جبهه مردمی ارتباط خود را با آقای رئیسی یا آقای قالیباف قطع نکرده است و هر زمان که لازم و صلاح باشد می‌توانیم از نظرات آنها برای پیشبرد برنامه‌های جبهه مردمی استفاده کنیم؛ ما در انتخابات گذشته موفقیت‌های بزرگی داشتیم که متحد کردن نیروهای انقلابی ازجمله آنها بود.

ایرنا: شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی، سیاست‌های کلان اطلاع‌رسانی با هدف مبارزه با جنگ روانی و التهاب‌آفرینی در جامعه نسبت به مسائل اقتصادی با رویکرد آرامش‌بخشی و ثبات به بازار را تصویب کرد.

خبر آنلاین: رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره اینکه چرا جزئیاتی از جلسه سران سه قوه منتشر نمی‌شود، گفت: جلسات دو ساعت و نیم است و موضوعات بسیار مهمی طرح می‌کنند که بعضاً همه مفاد آن جمع‌بندی نمی‌شود، جمع‌بندی به نظر رهبری می‌رسد و بعد اعلام می‌شود. مردم را در جریان کلیات موضوع قرار می‌دهیم وقتی موضوع تایید شد جزئیات را به مردم می‌گوییم.

دراین پرونده بخوانید ...