شناسه خبر : 28091 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

حصر در بلاتکلیفی

تجارت فردا- لوگو ایراننوشت: در روزهایی که خبرهای ضد و نقیض درباره حصر شنیده می‌شود، علی مطهری وزیر دادگستری را به صحن مجلس کشاند تا پاسخگوی این سوال باشد که چرا موضوع حصر همچنان در بلاتکلیفی است. علیرضا آوایی هم توضیح داد که این موضوع ربطی به وزارت دادگستری ندارد. آوایی گفت: زمانی که این سوال مطرح شد بنده هم به دادگستری استان تهران و هم به رئیس قوه قضائیه موضوع را منتقل کردم و پاسخ دادند این مصوبه جزو مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و ارتباطی به دادگستری ندارد. بعد از سخنان آوایی، مطهری اعلام کرد از توضیحات او قانع نشده و کار به رای‌گیری نمایندگان کشید. اما اکثریت نمایندگان اعلام کردند که از توضیحات وزیر قانع شده‌اند.

♦♦♦

انتقاد شدید بسیج از نامه مطهری

تجارت فردا- لوگو خبرآنلاینبه نقل از شورای تبیین مواضع بسیج دانشگاه‌ها نوشت: متاسفانه آقای مطهری در نامه‌ای به فرمانده کل سپاه، ادعاهایی غرض‌ورزانه و وحدت‌شکنانه مطرح می‌کند که جز تضعیف دولت و نظام، چه حاصلی دارد!؟ آیا نامه‌نگاری‌هایی از این دست، حامل پیام تشتت آرا در داخل ایران نیست و سیاستمداران آمریکا را بر اعمال فشارهای بیشتر مصمم نمی‌کند! آقای مطهری باید به این پرسش پاسخ دهد که آیا ایشان از حضرت امام خمینی (ره) اسلام‌شناس‌تر است یا سیاستمدارتر؟ مگر حضرت امام نفرمودند آمریکا تروریست بالذات است و رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است و مگر امام قطع رابطه آمریکا با ایران را به فال نیک نگرفته بودند؟ مطهری نعل وارونه می‌زند و شیپور را از سرگشادش می‌دمد.

♦♦♦

انتقاد حجاریان از تصمیم‌گیری‌های دولت

تجارت فردا- لوگو شرقبه نقل از سعید حجاریان نوشت: واقعیت این است که دولت جرات تصمیم‌گیری ندارد، به همین دلیل همیشه می‌خواهد زمان بخرد. در واقع به‌دنبال قضا و قدر است تا دری به تخته بخورد و شرایط طرف مقابل عوض شود؛ مثلاً، الان بعضی منتظرند دموکرات‌ها در کنگره رای بیاورند و ترامپ تضعیف شود، اما شاید این‌گونه نشد. بعضی دیگر منتظرند ترامپ رئیس‌جمهور یک‌دوره‌ای شود، اما شاید تا ۲۰۲۴ رئیس‌جمهور ماند. ما باید به عواملی که مربوط به خودمان است، چنگ بزنیم. به‌محض اختلال، به جن‌گیر و رمال و... متوسل می‌شوند. مگر می‌شود رمالی را به‌جای لیاقت‌سالاری نشاند و انتظار کارایی داشت؟ گویی به گردن دولت، مانند یک بچه «و ان یکاد» انداخته و در خیابان رهایش کرده‌ایم.

♦♦♦

چمران: همه چیز دست دولت است

تجارت فردا- لوگو تسنیم به نقل از مهدی چمران، عضو هیات رئیسه جمنا نوشت: وضعیت فعلی کشور و مشکلات اقتصادی در عدم برنامه‌ریزی درست و کم‌کاری است و ربطی به مسائل سیاسی ندارد. مساله فروش طلاها و ذخایر طلای کشور و بی‌ثباتی ارز چه ربطی به مسائل سیاسی دارد؟ اینها همه گره‌ها و مشکلاتی است که به وجود آمده و اگر بگوییم به خاطر مسائل سیاسی است خیلی بد است. زندگی مردم و سرنوشتشان را به آن مسائل گره زدن و گروکشی کردن کار صحیحی نبوده و غیرمنطقی است. اگر در معاونت ارزی بانک مرکزی تخلف صورت می‌پذیرد نباید گردن نظام انداخت بلکه به گردن کسانی است که انتصابات غیرصحیح و غلط انجام دادند یا تصمیمات اشتباه گرفتند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها