شناسه خبر : 26807 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

اعتماد نکنید

مقام معظم رهبری: اگر می‌خواهید با اروپا قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید

رهبر انقلاب اسلامی، به ‌مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسوولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع استادان،‌ کارکنان و دانشجو معلمان این دانشگاه سخنرانی کردند.

رهبر انقلاب اسلامی، به ‌مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه فرهنگیان، در دو دیدار جداگانه، در جمع مسوولان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در اجتماع استادان،‌ کارکنان و دانشجو معلمان این دانشگاه سخنرانی کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند شنیدید رئیس‌جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف‌های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می‌کنم. بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید.

مقام معظم رهبری تاکید کردند: [آمریکایی‌ها] می‌خواهند حکامی در کشورها باشند که پولشان را بگیرند و دستورات را انجام دهند و هروقت هم خواستند عوضشان کنند. می‌گوید «باید» این کار را بکنید؛ می‌خواهد به جمهوری اسلامی هم «باید» بگوید. ملت ایران مستقل و عزیز است. ایشان تاکید کردند: آنچه اتفاق افتاده، یعنی رفتار زشت و سخیف رئیس‌جمهور آمریکا خلاف انتظار ما نیست. این رفتار در دوران روسای جمهور قبل هم وجود داشت و در هر دوره‌ای یک‌جور بوده است. ملت ایران با قدرت ایستاده و آن [روسای جمهور] قبلی مُردند و استخوان‌هایشان هم پوسید و جمهوری اسلامی همچنان هست. این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور می‌شود و جمهوری اسلامی همچنان خواهد ایستاد.

مقام معظم رهبری تصریح کردند: بنده از روز اول بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید. گفتم اگر می‌خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید. یکی از شروطی که گفتم این بود که رئیس‌جمهور آمریکا باید امضا کند. مسوولان محترم زحمت کشیدند و عرق ریختند و خب، نتوانستند. دو سال و نیم است که ما در حال انجام این قرارداد هستیم و حالا این مردک می‌گوید من قبول ندارم. حالا گفته می‌شود با سه کشور اروپایی ادامه می‌دهیم. من به این سه کشور هم اعتماد ندارم. اگر می‌خواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَالّا اینها همه همان کار آمریکا را خواهند کرد. اگر توانستید تضمین بگیرید که خب، اگر نتوانستید، دیگر نمی‌شود برجام را ادامه داد.  

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها