شناسه خبر : 26758 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایلنا: نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 97 به ‌جای محل ثابت همیشگی، در محل مجلس قدیم شورای اسلامی یا همان ساختمان سنای سابق در خیابان امام خمینی برگزار شد.

فرارو: عزت‌الله ضرغامی گفت: حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید. مساله حصر یک مساله امنیتی است. همان‌طور که در سال ۸۹ با حضور آقای روحانی در جلسه شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید، هر وقت این شورا با ریاست رئیس‌جمهور به نتیجه جدیدی برسد قاعدتاً پیگیری می‌شود.

ایسنا: مجلس نمایندگان آمریکا با طرح ادعاهای بی‌اساس علیه ایران بار دیگر طرحی را برای اعمال تحریم علیه ایران به بهانه موضوعات حقوق بشری به تصویب رساند.

ایرنا: وزیر کشور با بیان اینکه باید با تغییرات نسل همراه شویم، اظهار کرد: صدا و سیما، منبرها، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش باید تغییرات را مدنظر داشته باشند وگرنه اثرگذار نخواهیم بود و دیگران تاثیر خواهند گذاشت.

ایسنا: رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به سوالی درباره اینکه سعید مرتضوی به دلیل نوع جرمش باید در ندامتگاه بزرگ تحمل حبس می‌کرد نه اوین که برای بازداشتی‌های موقت است، گفت: تقسیم کردن زندانیان از وظایف سازمان زندان‌هاست و مشکلی از این حیث که ایشان در اوین زندانی شود، وجود ندارد.

انتخاب: امام جمعه مشهد گفت: شادی جوان را باید در اشتغال و ساماندهی زندگی جوان جست‌وجو کرد نه در فسق و فجور و ناهنجاری‌های خیابانی. نمایشگاه لوازم آرایشی که جزو ضروریات نیست، درست کردید و در این نمایشگاه تولیدکننده خارجی را آوردید و کنار تولیدکننده داخلی قرار دادید.

ایلنا: معاون حقوقی رئیس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص شبهات پیش‌آمده در مورد ترجمه کنوانسیون پالرمو گفت: این اشکالات در فرآیندهای بعدی و پس از خروج لایحه از حوزه مسوولیت دولت به وجود آمده است. با این وصف، اشکالات از طریق تعامل کارشناسی قابل‌حل است و جنبه سیاسی دادن به موضوع موجه نیست.

ایسنا: آیت‌الله اسدالله ‌ایمانی، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس با انتشار نامه‌ای از سمت خود استعفا داد.

خبرآنلاین: وکیل حمید بقایی در خصوص موکل خود گفت: حال آقای بقایی خوب نیست و منتظر ملاقات با وی هستیم. اما رئیس اداره زندان‌ها اعلام کرد بقایی به بیمارستان رفته و مشکل خاصی ندارد.

مهر: محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت به انتقاد رئیس‌جمهوری از برخی وزرا به دلیل القای ناامیدی واکنش نشان داد و گفت: رئیس‌جمهوری بسیار زیرک است و شناخت کاملی از اعضای دولت دارد و اگر برای وعده‌ای که به مردم در انتخابات داده احساس کند باید ترمیم و اصلاحی انجام دهد، انجام می‌دهد.

دراین پرونده بخوانید ...